Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФIНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ АКЦIОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

ФIНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ АКЦIОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

Назва:
ФIНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ АКЦIОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,38 KB
Завантажень:
501
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦIОНАЛЬНА АКАДЕМIЯ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
СУРЖИК ВЯЧЕСЛАВ ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 336.012.23
ФIНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
АКЦIОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ
08.04.01 – “Фінанси, грошовий обіг і кредит”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Iрпінь – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
професор кафедри фінансів підприємств
Білик Марія Дмитрівна,
Київський національний економічний університет.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Заслужений діяч науки і техніки України
Василик Остап Дмитрович,
Українська державна фінансова академія,
в. о. ректора;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Бабич Людмила Миколаївна,
Національна академія управління,
доцент кафедри фінансів.
Провідна установа Українська академія банківської справи
Національного банку України,
кафедра фінансів (м. Суми).
Захист дисертації відбудеться ” 18 ” березня 2004 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 27.855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Iрпінь, вул. Карла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Iрпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий ”_17_” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Онишко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах переходу економіки України до ринкових відносин першочергового значення набувають стан і перспективи діяльності підприємств різних форм власності та господарювання, ефективне використання фінансових ресурсів. Перед ними як самостійними суб’єктами ринку постає проблема раціонального формування внутрішніх і зовнішніх фінансових відносин, ефективної організації управління їх фінансовою діяльністю. Виникає потреба формування та використання професійного фінансового менеджменту.
У результаті неефективного управління для економіки в цілому, зокрема акціонерних товариств України, які є основною організаційно-правовою формою в умовах ринку, хронічною стала нестача фінансових ресурсів, постійний пошук джерел фінансування, форм і методів раціонального використання обмежених за обсягом ресурсів. Проблему дефіциту коштів можна також пояснити тим, що не було досягнуто головної переваги акціонерних товариств – можливості залучати гроші на фінансових ринках, а також недовгим періодом їх функціонування, недоліками законодавчої бази регулювання їх діяльності тощо.
Дотепер відсутня чітка класифікація акціонерних товариств за основними ознаками, яка потрібна для з’ясування особливостей їх формування, функціонування та управління ними. Не приділяється необхідна увага обґрунтованості прийняття рішень у сфері фінансової стратегії товариств, яка передбачає, крім можливостей розширення ринку збуту продукції, встановлення взаємовідносин між нинішніми та потенційними партнерами, що є однією з умов успішної підприємницької діяльності. Одним із рішень фінансових проблем виробництва й можливостей розширеного відтворення є визначення фінансового стану підприємства і розробка практичних рекомендацій щодо його поліпшення або оздоровлення.
У зарубіжній науковій літературі з фінансової стратегії акціонерних товариств приділяється велика увага розробці інструментів аналізу формування капіталу акціонерного товариства. Головним у дослідженні корпорацій є те, що зарубіжні економісти розглядають їх поведінку, як правило, в умовах розвиненого ринку. Тому здобувач вважає за потрібне продовжити аналіз, спрямований на дослідження поведінки акціонерних товариств в умовах України, що відрізняються від зарубіжних, оцінку їх фінансового стану та вдосконалення управління фінансами на цій основі.
Водночас фінансова діяльність акціонерних товариств залежить не тільки від внутрішніх, а й від комплексу зовнішніх чинників – наявності організованого товарного ринку, системи оподаткування, кредитної політики в країні, загального стану фінансового ринку тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФIНАНСОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ АКЦIОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок