Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМА СТРАЖДАННЯ В ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ А.ШОПЕНГАУЕРА І С.К’ЄРКЕГОРА: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

ПРОБЛЕМА СТРАЖДАННЯ В ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ А.ШОПЕНГАУЕРА І С.К’ЄРКЕГОРА: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ПРОБЛЕМА СТРАЖДАННЯ В ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ А.ШОПЕНГАУЕРА І С.К’ЄРКЕГОРА: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ЯРОШЕНКО Тетяна Миколаївна
УДК 1(091)+141.32(489)+141.143(430)
ПРОБЛЕМА СТРАЖДАННЯ В ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНІЙ
СПАДЩИНІ А.ШОПЕНГАУЕРА І С.К’ЄРКЕГОРА:
КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Львів – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент
Шендрик Станіслав Михайлович,
доцент кафедри теорії та історії культури
філософського факультету
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корніївна,
завідувач кафедри суспільних наук
Київського інституту театрального мистецтва
імені І.Карпенка-Карого
кандидат філософських наук
Дахній Андрій Йосипович,
доцент кафедри історії філософії
філософського факультету
Львівського національного університету
імені Івана Франка
Провідна установа: Інститут філософії ім.Г.С.Сковороди
НАН України, відділ історії зарубіжної
філософії, м.Київ
Захист відбудеться 7 травня 2003 року о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул.Університетська, 1, ауд.301.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського націо-нального університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м.Львів, вул. Драго-манова, 5.
Автореферат розіслано “ 6 ”_квітня_2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02,
доктор політичних наук, професор В.М.Денисенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Актуальність теми визначається декількома чинниками, серед яких умовно можна виділити ті, що пов’язані із об’єктивним буттям людини, її включеністю в соціум, а також ті, які зумовлені самим станом філософської науки в тій її частині, яка стосується рефлексій про людину.
Сучасний світ, незважаючи на все прекрасне, добре й світле, що в ньому є і що дарує нам радість життя, милування й захоплення новим днем, має й свій зворотній темний бік, де знаходять собі місце зло і насильство, кров і ненависть, неправда й ворожнеча. Природньо обумовлене зло, соціальні катаклізми на рівні окремої людини породжують біль, страждання, що підсилюється внутрішніми станами дисгармонії, самотності, відчуження тощо. Все це в сукупності формує проблематику людини страждаючої і висуває потребу пошуків відповідей на питання, чому вона страждає, в чому полягає сенс страждання, як його сприймати і подолати.
В радянські часи в філософії та етиці існувало свого роду табу на все, що було пов’язане із особистісними негативними переживаннями, з духовним незадоволенням людини, з трагізмом людського буття. Тому проблема страждання в філософсько-етичній думці радянського періоду не могла знайти належного опрацювання й осмислення, замовчувалася і практично не розроб-лялася. А це означало, що тривалий час онтологія людської суб’єктивності, а з нею й негативні душевні переживання, моральні аспекти страждання випадали з поля зору мислителів.
Сьогодні ж дедалі більше усвідомлюється необхідність дослідження тієї частини онтології, яка б базувалася на знанні про окрему людину як про відносно автономний мікрокосм, що має свою індивідуальну екзистенцію. В етиці також постає потреба перегляду ролі й значення негативних переживань для морального розвитку особистості, формування нового понятійного апарату та системи морально-етичних цінностей, узгоджених з розумінням страждаючої природи людини.
Кінець ХХ ст. для України був позначений розгортанням процесів націо-нального відродження, здобуттям власної незалежної держави, а водночас й поглибленням загальної поліструктурної кризи. Оздоровлення українського суспільства, пошуки шляхів виходу з кризового стану передбачають поєднання зусиль як усього соціуму, так і кожної конкретної людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОБЛЕМА СТРАЖДАННЯ В ФІЛОСОФСЬКО-ЕТИЧНІЙ СПАДЩИНІ А.ШОПЕНГАУЕРА І С.К’ЄРКЕГОРА: КОМПАРАТИВНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок