Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ, РОЗМІРІВ, ФОРМИ ТА ПОЛОЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ОТВОРУ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ

ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ, РОЗМІРІВ, ФОРМИ ТА ПОЛОЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ОТВОРУ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ, РОЗМІРІВ, ФОРМИ ТА ПОЛОЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ОТВОРУ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,89 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Вовк Олег Юрійович
УДК 6.11; 714.3+611; 715.1
ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ, РОЗМІРІВ,
ФОРМИ ТА ПОЛОЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ОТВОРУ
ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ
14.03.01 – нормальна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Беков Дмитро Борисович, Луганський державний медичний
університет МОЗ України, професор кафедри загальної та
оперативної хірургії і топографічної анатомії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Калашнікова Світлана
Миколаївна, Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини;
доктор медичних наук, професор Топоров Геннадій
Миколайович, Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, професор кафедри ендоскопії, хірургії
та топографічної анатомії.
Провідна установа:
Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться “26” жовтня 2006 р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03 при Харківському державному медичному університеті МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського дер-жав-ного медичного університету МОЗ України (61022, м. Харків, проспект Леніна, 4).
Автореферат розісланий “21” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.600.03,
к. мед. н., професор Терещенко А.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Великий отвір (ВО) є найбільш складним анатомічним утворенням черепа, через яке проходять життєво важливі відділи головного мозку (Ю.Н. Задворнов 1972; А.А. Зайченко 1986, 1999; Al.J. Rhoton 2000; J.C. Ahern 2005).
ВО є найбільш великим природним отвором внутрішньої основи черепа, через який нерідко поширюються патологічні процеси, а саме: грижовидні вклинення головного мозку; пухлинні випинання; здавленість мозкового стовбура; порушення функції різних центрів; ликвородинамічні розлади (Е.Н. Хрисанфова 1983; T.P. Naidich, B. Braffman, N.R. Altman, S.B. Birchansky 2000; J. Iskandar, V. Haughton 2005; N. Acer 2006).
Існують різні дані про будову, форму, положення і розміри великого отвору, його морфометричні та рентгенологічні характе-ристики, що має особливе значення для оперативних втручань у вертебробазилярній області (А.П. Рамаданов, 1991; E. Oliveira, Al.J. Rhoton, D. Peace 1985; N.A. Ebraheim, A. Biyani, J.A. Brown, R.A. Yeasting 1996; Ai F.Z., Yin Q.S. 2006).
У зв`язку з розширенням нейрохірургічної та нейротравматоло-гічної допомоги, виникла необхідність подальшого вивчення вікових та індивідуальних особливостей будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини. Однак до теперішнього часу, нами не виявлено в науковій літературі узагальнених робіт по вивченню індиві-дуальної мінливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа в залежності від віку, статі та індивідуальної будови черепа.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема кандидатської дисертації “Особливості будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини”, затверджена на засіданні проблемної комісії МОЗ і АМН України “Морфологія людини” від 09.04.2004 р., Протокол № 59 і є фрагментом планової наукової теми кафедри загальної та оперативної хірургії і топографічної анатомії Луганського державного медичного університету “Вікові, індивідуальні та краніотопографічні особливості взаємовідносин судин мозкового та лицевого відділів голови та їх практичне значення” (Державна реєстрація №0104U002192). Автор провів самостійні дослідження щодо будови, розмірів, форми та положення великого отвору черепа людини.
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є встанов-лення вікової та індивідуальної анатомічної мінливості великого отвору та його краніотопографічні взаємовідносини з навколишніми струк-ту-рами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ БУДОВИ, РОЗМІРІВ, ФОРМИ ТА ПОЛОЖЕННЯ ВЕЛИКОГО ОТВОРУ ЧЕРЕПА ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок