Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОВЕРХНЕВІ ПОЛЯРИТОНИ В ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ ТА НАПІВМАГНІТНИХ НАПІВПРОВІДНИКАХ

ПОВЕРХНЕВІ ПОЛЯРИТОНИ В ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ ТА НАПІВМАГНІТНИХ НАПІВПРОВІДНИКАХ

Назва:
ПОВЕРХНЕВІ ПОЛЯРИТОНИ В ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ ТА НАПІВМАГНІТНИХ НАПІВПРОВІДНИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РАДІОФІЗИКИ ТА ЕЛЕКТРОНІКИ
ім. О.Я. УСИКОВА
Борисенко
Світлана Анатоліївна
УДК 537.86
ПОВЕРХНЕВІ ПОЛЯРИТОНИ В ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ ТА НАПІВМАГНІТНИХ НАПІВПРОВІДНИКАХ
01.04.03 -радіофізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Білецький Микола Миколайович (Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України, провідний науковий співробітник відділу радіофізики твердого тіла, м.Харків).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Гордієнко Юрій Омелянович (Харківський національний університет радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри мікроелектронних приладів та пристроїв, м.Харків ).
кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Абдулкадиров Валерій Абдуразакович (ІРЕ НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії дифракції та дифракційної електроніки, м.Харків).
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра напівпровідникової та вакуумної електроніки. Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться “ 10 ”  жовтня   року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .157.01 в Інституті радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України (61085, м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова НАН України за адресою: м. Харків, вул. Ак. Проскури, 12.
Автореферат розісланий “ 05 ” вересня   р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.Я.Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку радіофізики характеризується широкомасштабним дослідженням і використанням нових напівпровідникових матеріалів. Це стало можливим завдяки значним досягненням в області технології створення нових типів напівпровідників, що мають унікальні властивості. Так, наприклад, зараз існують напівпровідникові сполуки, що містять двовимірні електронні системи (ДЕС). Ці системи цікаві тим, що в сильному магнітному полі в них спостерігається цілочисельний квантовий ефект Холла (ЦКЕХ), відкриття якого стало одною із значних подій у сучасній фізиці. Іншим прикладом нових напівпровідникових матеріалів є напівмагнітні напівпровідники, що створюються шляхом введення атомів перехідних металів та рідкоземельних елементів в звичайні напівпровідники. У результаті такого введення в напівмагнітних напівпровідниках поряд з електронною підсистемою, існує магнітна підсистема. Ці дві підсистеми значно впливають одна на одну, що приводить до появи низки нових незвичних ефектів. Істотно, що в залежності від частки введених магнітних іонів напівмагнітні напівпровідники можуть бути як парамагнетиками, антиферомагнетиками, так і спіновим склом. Зазначені вище матеріали надзвичайно важливі для розвитку напівпровідникової мікроелектроніки та її нового напрямку - наноелектроніки. Це обумовлено тим, що частоти власних коливань у ДЕС і напівмагнітних напівпровідниках лежать у міліметровому та субміліметровому діапазонах довжин хвиль.
Для вивчення високочастотних властивостей напівпровідників широко використовуються ефекти, пов'язані з поширенням в них електромагнітних хвиль. Такого роду дослідження дозволяють одержувати необхідну інформацію про фізичні властивості напівпровідників, визначати їх електрофізичні параметри та електродинамічні характеристики. Особливе місце в дослідженні напівпровідників займає вивчення поверхневих поляритонів (ПП), що поширюються уздовж межі поділу середовищ. З їхньою допомогою можна безконтактно визначати найбільш важливі характеристики напівпровідників.
Дотепер дослідження ПП у ДЕС в умовах квантового ефекту Холла було проведено для простих ідеалізованих моделей [1,2], в яких вважалося, що ДЕС утворюються в однорідному безмежному діелектричному середовищі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПОВЕРХНЕВІ ПОЛЯРИТОНИ В ДВОВИМІРНИХ ЕЛЕКТРОННИХ СИСТЕМАХ ТА НАПІВМАГНІТНИХ НАПІВПРОВІДНИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок