Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Поліпшення параметрів піровідиконних тепловізійних камер шляхом вдосконалення вузлів та режимів сканування

Поліпшення параметрів піровідиконних тепловізійних камер шляхом вдосконалення вузлів та режимів сканування

Назва:
Поліпшення параметрів піровідиконних тепловізійних камер шляхом вдосконалення вузлів та режимів сканування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,47 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Національний університет “Львівська політехніка”
Гой Віталій Миколайович
УДК 621.397.13.004.14 : 621.384.3
Поліпшення параметрів піровідиконних тепловізійних камер шляхом вдосконалення вузлів та режимів сканування
05.12.17 – радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук

Львів – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Грицьків Зенон Дмитрович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри радіоелектронних пристроїв та систем
Офіційні опоненти: Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Кожем’яко Володимир Прокопович,
Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри лазерної і оптоелектронної техніки
доктор технічних наук, професор
Мельник Анатолій Олексійович,
Національний університет “Львівська політехніка”, завідувач кафедри електронно-обчислювальних машин
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, кафедра оптичних і оптоелектронних приладів
Захист відбудеться “ 30 ” квітня 2002 р. о “ 1400 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.10 Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів-13, вул. С. Бандери, 12).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (Львів, вул. Професорська, 1)
Автореферат розісланий “ 18 ” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Романишин Ю.М.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливе місце серед прикладних телевізійних систем займають тепловізійні системи (ТС) – системи формування зображень об’єктів спостереження в інфрачервоному (ІЧ) діапазоні. ТС знаходять широке застосування в різних галузях науки і техніки, зокрема для задач термографії, спостереження в умовах обмеженої видимості, контролю енергетичних об’єктів та теплових втрат, неруйнівного контролю, медичної діагностики тощо.
На сьогодні в ТС переважно використовуються багатоелементні фотонні (ФП) та теплові (ТП) приймачі ІЧ випромінення. Кардинальною перевагою ТП, порівняно з ФП, є відсутність примусового охолодження та можливість роботи в широкому спектральному діапазоні, зокрема і в далекому ІЧ піддіапазоні (8-14 мкм), використання якого є ефективним при спостереженні об’єктів з температурою, близькою до температури навколишнього середовища. ТП звичайно виготовляють у вигляді гібридних структур, що складаються з матриці теплових приймачів (переважно мікроболометричних чи піроелектричних) і зчитуючої ПЗЗ-матриці, чи у вигляді піроелектричної мішені передавальної електронно-променевої трубки – піровідикона. Виготовлення гібридних матриць пов’язане із значними технологічними труднощами, одна з яких – складність теплоізоляції матриці приймачів від зчитуючої ПЗЗ-матриці. Тому, наразі, вартість таких матриць є істотно вищою, а забезпечувані ними параметри, як правило, не є кращими, порівняно із параметрами, забезпечуваними піровідиконами.
Піровідиконні тепловізійні камери (ПВТК) та системи (ПВТС) на сьогодні є найбільш дешевими неохолоджуваними засобами формування теплових зображень, мають задовільну для більшості задач просторову роздільну здатність (ПРЗ) та чутливість, не потребують застосування вузлів оптико-механічного сканування, працюють у широкому спектральному діапазоні. Хоча за своїми характеристиками ПВТС загалом поступаються перед охолоджуваними ТС на основі ФП, проте зазначені переваги сприяють їх широкому застосуванню, особливо для задач спостереження і контролю.
Ефективність та сфера застосування ПВТК можуть бути суттєво розширені за умови поліпшення їх основних параметрів, зокрема, просторової роздільної здатності, чутливості, однорідності фону зображення, зменшення маси, габаритів та енергоспоживання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Поліпшення параметрів піровідиконних тепловізійних камер шляхом вдосконалення вузлів та режимів сканування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок