Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ У ФІЛОСОФІЇ Д. ЮМА ТА ЇХ СУЧАСНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ

ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ У ФІЛОСОФІЇ Д. ЮМА ТА ЇХ СУЧАСНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ

Назва:
ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ У ФІЛОСОФІЇ Д. ЮМА ТА ЇХ СУЧАСНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КИРИЧЕНКО МИХАЙЛО СЕРГІЙОВИЧ
УДК 1.(091): 165.742.
ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ У ФІЛОСОФІЇ Д. ЮМА ТА ЇХ СУЧАСНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії філософії філософського факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор Ярошовець Володимир Іванович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри історії філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, рофесор
Ільїн Володимир Васильович,
Київський національний торговельно-економічний університет,
професор кафедри філософських та соціальних наук
кандидат філософських наук, доцент
Гусєв Валентин Іванович,
Національний Університет “Києво-Могилянська Академія”
завідувач кафедри філософії та релігієзнавства
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди НАН України, відділ історії зарубіжної філософії, м. Київ
Захист відбудеться “12” “січня” 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.27 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 330.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, зал № 12.
Автореферат розісланий “11” “грудня” 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Діденко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В українській філософії відбувається зростання активності філософських пошуків. Відкриваються нові персоналії для історико-філософського опрацювання. Звертається увага на ще мало досліджені філософські проблеми. Однією з таких проблем є проблема людської природи у філософії Д. Юма. Впроваджуються нові методи пізнання, нові підходи в історико-філософському дослідженні. Неабиякої ваги набуває метод компаративного історико-філософського дослідження, що покликаний співставляти вчення, представлені в історії філософії, а також напрямки філософського знання. Методологічні тенденції сучасної української історико-філософської думки обумовили дослідження вчення Д. Юма у контексті філософського лібералізму, постмодернізму, сучасної української філософії.
В історико-філософському процесі знаходимо те, що має кореляти у сучасній філософській думці і може бути використане для більш глибокого осягнення дійсності. Загальне завдання історико-філософського дослідження полягає у висвітленні відкриттів – нових результатів дослідження тої чи іншої філософії по відношенню до вже зроблених висновків та узагальнень у дослідницькій літературі. І такі результати, у відношенні філософії Юма, з’явились, що і було однією з причин вибору теми дисертації. В історії філософії завжди постає питання про причини, витоки тієї чи іншої філософії (генетичний метод в інтерпретації причин сутності філософського вчення, за В. Віндельбандом). Тому, з’ясовуються джерела походження позиції Юма щодо людської природи. Історія філософії має за мету створити сучасне адекватне уявлення про філософа минулого, якщо підвищується індекс його цитувань, посилань на нього, збагачується палітра інтерпретацій його філософії. Комплексне уявлення про філософа минулого неможливе без відтворення інтерпретаційного поля, що так чи інакше стосується досліджуваної філософії. У сучасному філософському лібералізмі постійно зустрічаються посилання та цитування творів Юма. Але в українських джерелах інтерпретації цієї літератури залишаються невідображеними у друкованих виданнях. Людська природа виступає як об’єктом критики, так і об’єктом дослідження у постмодерній філософії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГУМАНІСТИЧНІ ЗАСАДИ РОЗУМІННЯ ЛЮДСЬКОЇ ПРИРОДИ У ФІЛОСОФІЇ Д. ЮМА ТА ЇХ СУЧАСНІ ІНТЕРПРЕТАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок