Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА АДМІНІСТРАЦІЇ Р. РЕЙГАНА В ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ (1981-1989 рр.)

ПОЛІТИКА АДМІНІСТРАЦІЇ Р. РЕЙГАНА В ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ (1981-1989 рр.)

Назва:
ПОЛІТИКА АДМІНІСТРАЦІЇ Р. РЕЙГАНА В ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ (1981-1989 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,62 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Дніпропетровський національний університет
Прошин Денис Володимирович
УДК 94 (73).092.1/.9
ПОЛІТИКА АДМІНІСТРАЦІЇ Р. РЕЙГАНА В ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ (1981-1989 рр.)
07.00.02 – всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Дніпропетровського національного університету
Науковий керівник кандидат історичних наук, доцент
Бочарова Наталія Василівна,
Дніпропетровська академія
управління, бізнесу та права,
доцент кафедри історії, політології та права
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор Гончар Борис Михайлович, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн
кандидат історичних наук, доцент Білоножко Сергій Володимирович, Запорізький державний університет, доцент кафедри всесвітньої історії
Провідна установа Донецький національний університет
Захист відбудеться “14” листопада 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 в Дніпропетровському національному університеті (адреса: 49050, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 72, ауд. 307).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету (49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “10” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради кандидат історичних наук,
доцент Кривий І. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Роки правління адміністрації Р. Рейгана (1981-1989 рр.) займають особливе місце в історії космічної програми США. Цей етап розвитку американської космонавтики не може бути охарактеризований однозначно. Він став часом подальшого поглиблення ряду проблем, якими був відзначений розвиток космічної програми США в 70-ті рр., що призвело до самої гострої кризи в історії американської космонавтики. Але в цей же час були висунуті політичні ініціативи, реалізація яких і зараз визначає “порядок денний” космічної програми США та міжнародного космічного співтовариства в цілому. З перших днів здійснення космічних досліджень в США віссю національної космічної програми є політика виконавчої влади. Взаємодія на президентському рівні таких чинників, як внутрішні особливості та соціально-економічний контекст розвитку космічної програми, ідейні настанови та політичні інтереси правлячого угрупування партійно-політичної еліти США, реакція на заходи інших космічних держав та організацій, визначає конкретний зміст космічної програми США, напрямок її розвитку та її місце в системі національних пріоритетів. Питання про специфіку взаємодії цих чинників у площині космічної політики адміністрації Рейгана та про їх сукупний вплив на розвиток космічної програми США є основною науковою проблемою даного дослідження. Під космічною політикою тут розуміється виключно політика цивільна. Проблеми використання космосу у військових цілях розглядаються в даному дослідженні тільки тоді, коли вони не можуть бути відділені від цивільної космічної діяльності без нанесення шкоди повноті тій картині подій, що відтворюється.
Актуальність теми. Актуальність вивчення історії космічної політики Рейгана для забезпечення інтересів України обумовлена, по-перше, тим, що воно дає можливість розкрити особливості здійснення космічних досліджень в рамках плюралістичної системи демократичного суспільства та застосувати американський досвід у процесі управління космічною програмою України. По-друге, адміністрація Рейгана відіграла важливу роль в переході до комерційного використання американської космічної техніки; неоднозначний досвід, набутий керівництвом США під час здійснення цих заходів, може бути використаний при вирішенні подібних проблем в Україні, а також при розробці української стратегії дій на світовому ринку космічних технологій та послуг. По-третє, космічна політика Рейгана справила значний вплив на розвиток світового космічного співтовариства; незалежна Україна увійшла в це співтовариство в 1991 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПОЛІТИКА АДМІНІСТРАЦІЇ Р. РЕЙГАНА В ГАЛУЗІ ДОСЛІДЖЕННЯ І ВИКОРИСТАННЯ КОСМІЧНОГО ПРОСТОРУ (1981-1989 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок