Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ НОРМИ В УКРАЇНІ

КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ НОРМИ В УКРАЇНІ

Назва:
КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ НОРМИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,36 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ЧИСТОКОЛЯНИЙ ЯРОСЛАВ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 342. 41 (477)
КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ НОРМИ В УКРАЇНІ
Спеціальність: 12.00.02. – конституційне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі конституційного права та місцевого самоврядування Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
ПОГОРІЛКО Віктор Федорович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, завідувач відділу конституційного права та місцевого самоврядування, заступник директора інституту
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ФРИЦЬКИЙ Олег Федорович,
Юридична академія МВС України (м. Дніпропетровськ),
професор кафедри конституційного права;
кандидат юридичних наук, доцент
ФЕДОРЕНКО Владислав Леонідович,
Національна академія Служби безпеки України,
заступник завідувача кафедри
Провідна установа – Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого, кафедра конституційного права
Захист відбудеться 18 березня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту
Автореферат розіслано 17 лютого 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради І.Б. Уcенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Після проголошення незалежності України у державі відбулися значні зрушення у функціонуванні і розвитку безпосередньої і представницької демократії. Політичними і правовими реаліями виступають референдуми, місцеве самоврядування та інші інститути демократії. Активними суб’єктами державотворення і правотворення стали, насамперед, Український народ та суб’єкти місцевого самоврядування. Поряд з органами державної влади, вони все частіше приймають якісно нові нормативно-правові акти. Проте, погляди на право, його систему і джерела залишаються за своєю суттю і змістом значною мірою незмінними. Це стосується й конституційного права.
Наука конституційного права тривалий час залишалася і продовжує залишатися під впливом радянської правової доктрини, що розглядала норму права виключно як продукт діяльності держави, хоча в цей процес активно включився Український народ та суб’єкти місцевого самоврядування.
У свою чергу, зміна природи правових норм вплинула на розвиток права в цілому. Ці зміни найбільш рельєфно знаходять своє виявлення у Конституції України. Необхідність приведення правових норм та інших правових явищ у відповідність із реальністю конституційно-правового нормотворення і зумовила вибір теми цього дисертаційного дослідження.
На думку дисертанта, конституційно-правові норми, як особливий вид правових норм, потребують самостійного дослідження. Проте, монографічні дослідження зазначеної проблематики відсутні.
Для підготовки дисертації були використані окремі наукові положення про сутність та зміст конституційно-правових норм, що містяться в роботах вітчизняних і зарубіжних вчених: С.С. Алєксєєва, А.О. Безуглова, Л.Д. Воєводіна, А.З. Георгіци, Р. Давіда, К. Жофре-Спінози, Д.С. Златопольського, О.Е. Лейста, В.О. Лучіна, Д.А. Кєрімова, А.М. Колодія, В.В. Копєйчикова, С.А. Комарова, В.О. Котюка, В.В. Кравченка, О.О. Кутафіна, В.Й. Лучіна, М.Н. Марченко, В.Ф. Мелащенка, В.С. Нерсесянца, В.Ф. Погорілка, П.М. Рабіновича, О.В. Сінькевич, О.Ф. Скакун, П.Б. Стецюка, Ю.М. Тодики, Ю.О. Тихомирова, М.В. Цвіка, В.М. Шаповала, А. Шайо, Ю.С. Шемшученка, В.Л. Федоренка, О.Ф. Фрицького та інших.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВІ НОРМИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок