Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ (на прикладі гуртків науково - технічного профілю)

ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ (на прикладі гуртків науково - технічного профілю)

Назва:
ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ (на прикладі гуртків науково - технічного профілю)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,95 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
БИКОВСЬКА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 371. 38
ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ
В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ
У СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ
(на прикладі гуртків науково - технічного профілю)
13.00.02 - теорія та методика трудового навчання
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: | кандидат педагогічних наук, доцент
ДМИТРЕНКО Петро Васильович
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова, проректор університету
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
СУЩЕНКО Тетяна Іванівна
Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, завідувач кафедри педагогічної майстерності та нових технологій освіти
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
ЛЕВЧЕНКО Григорій Євменович
учений секретар апарату президії АПН України
Провідна установа: | Тернопільський державний педагогічний університет імені В. Гнатюка,
кафедра трудового навчання, м. Тернопіль
Захист відбудеться " 31 " січня 2001 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (01601, Київ, вул. Пирогова, 9)
Автореферат розісланий " 28 " грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р. О. Захарченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження
Зміни в соціальному, політичному та економічному житті України вимагають оновлення і збагачення духовної культури, виховання всебічно розвинутих особистостей, здатних адаптуватися до нових умов розвитку суспільства в країні. Провідна роль у формуванні особистості належить вихованню як об’єктивно - закономірному процесу цілеспрямованої систематичної підготовки до активної участі в суспільному, виробничому та культурному житті, до виконання різноманітних соціальних функцій. Цей процес базується на відповідному змісті освіти, має свої методологічні та методичні аспекти, які знайшли відображення в дослідженнях багатьох учених, педагогів і психологів, зокрема в працях Ю. П. Азарова, Ю. К. Бабанського, Т. А. Ільїної, В. С. Ледньова, І. Я. Лернера, Б. Т. Лихачова, І. В. Мартинюка, М. М. Скаткіна, Д. О. Тхоржевського, М. Д. Ярмаченка та інших.
Виховання є системним об’єктом, що включає розумове, моральне, естетичне, патріотичне, екологічне, духовне, економічне, фізичне, сенсорне, правове, трудове виховання та самовиховання. З цих складових найбільш вагомим є трудове, оскільки на практиці воно ототожнюється з вихованням взагалі і цілеспрямовано здійснюється передусім в процесі трудового навчання, де створюються сприятливі умови для реалізації всіх названих компонентів.
Теоретичною розробкою питань трудового виховання займалися П. Р. Атутов, П. П. Блонський, П. П. Костенков, Н. К. Крупська, В. М. Мадзігон, А. С. Макаренко, В. О. Сухомлинський, М. П. Тименко, Д. О. Тхоржевський та інші. Трудове виховання розглядається ними як головна складова частина виховання і в системі його здійснення вирішальне значення відводиться школі. Проте в сучасних економічних умовах від учнів вимагається більше того, що входить до змісту шкільних програм. Тому в розв’язанні цієї проблеми важливе місце належить позашкільним закладам, які покликані розвивати у дітей інтерес до творчості, культури, економіки, науки з тим, щоб забезпечити для них можливість реалізувати себе в майбутньому у тій галузі, яка їм природно притаманна і відповідає потребам суспільного виробництва.
Розглядаючи існуючі підходи до діяльності позашкільних закладів ми спиралися на фундаментальні положення психолого - педагогічної науки, які розроблені в наукових працях І. Д. Беха, А. А. Вербицького, Б. С. Кобзаря, І. М.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТРУДОВЕ ВИХОВАННЯ В ПОЗАШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ У СУЧАСНИХ ЕКОНОМІЧНИХ УМОВАХ (на прикладі гуртків науково - технічного профілю)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок