Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення

Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення

Назва:
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Інститут агроекології
Української академії аграрних наук
Ракоїд Олена Олександрівна
УДК 631.111.3
Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення
Спеціальність 03.00.16 – екологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті агроекології Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук,
старший науковий співробітник
Козлов Микола Васильович,
Інститут агроекології УААН,
провідний науковий співробітник лабораторії моніторингу
земельних і водних ресурсів агросфери
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
Гриник Ігор Володимирович,
в.о. академіка-секретаря відділення наукового
забезпечення трансферу інновацій
Української академії аграрних наук
кандидат сільськогосподарських наук,
Нагорнюк Оксана Миколаївна,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри методики навчання
Провідна установа: ННЦ „Інститут землеробства”
Української академії аграрних наук,
смт. Чабани, Київська обл.
Захист відбудеться 27 лютого 2007 р. об 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 в Інституті агроекології УААН за адресою: 03143, Київ, вул Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституті агроекології УААН за адресою: 03143, Київ, вул Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий 25 січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, Л.І. Моклячук
кандидат хімічних наук


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Значна увага, що приділяється останніми роками проблемі охорони родючості та призупинення деградації ґрунтів, пов‘язана із стурбованістю суспільства станом довкілля та усвідомленням ролі ґрунтового покриву в забезпеченні екологічної та продовольчої безпеки будь-якої держави. На межі тисячоліть все більшого визнання набуває ідеологія паритетного розвитку природи і суспільства, основні положення якої були сформульовані на Міжнародній конференції ООН з питань навколишнього середовища і розвитку (Ріо-де-Жанейро, 1992). Вітаючи намір України приєднатися до світового руху за гармонійний розвиток, академік Б. Патон наголосив, що однією з найбільш актуальних проблем сучасної науки є системне дослідження природних процесів, прогнозування та комплексна оцінка змін у навколишньому середовищі під дією антропогенного навантаження, а результати таких досліджень мають стати науково обґрунтованою основою для вирішення актуальних проблем охорони довкілля і сталого розвитку.
Екологобезпечне використання земель є однією з необхідних умов сталого розвитку агросфери і суспільства в цілому. Сучасний кризовий стан земельних ресурсів України, в тому числі і Київської області, погіршення екологічного стану земель інтенсивного сільськогосподарського використання, падіння родючості ґрунтів та масштабне поширення ґрунтових деградаційних процесів зумовлюють потребу істотних змін у господарській діяльності людини та природокористуванні. У зв’язку з цим, надзвичайно важливим та актуальним є застосування комплексного підходу до оцінки сучасного агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення як основи для надання науково обґрунтованих рекомендацій щодо раціонального, екологічно безпечного сільськогосподарського землекористування.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною науково-технічної програми комплексних досліджень Інституту агроекології Української академії аграрних наук “Агроекологічний моніторинг та моделювання сталих ландшафтів та агроекосистем” на період 2001–2005 рр. (державний реєстраційний №0101U003298), в якій автор приймала безпосередню участь.
Мета і завдання досліджень. Метою досліджень є вдосконалення методичних підходів до оцінки агроекологічного стану земель сільськогосподарського призначення на прикладі Київської області та обгрунтування заходів щодо його поліпшення на регіональному, зональному та районному рівнях землекористування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Агроекологічна оцінка земель сільськогосподарського призначення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок