Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА КОМПОНЕНТА ЯК ЗАСІБ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА КОМПОНЕНТА ЯК ЗАСІБ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

Назва:
ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА КОМПОНЕНТА ЯК ЗАСІБ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У сучасній соціологічній та соціально-психологічній науці вже досит
ь добре усвідомлюється, відчувається необхідність загальног


СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ВОЛОДИМИРА ДАЛЯ

МОРОЗ Тетяна Олександрівна
УДК 37.036; 378.147; 81`243
ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА КОМПОНЕНТА ЯК ЗАСІБ
ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук

Луганськ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник | доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгенівна
Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор
Борисов Вячеслав Вікторович
Краматорський економіко-гуманітарний інститут, проректор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Бутенко Людмила Леонідівна
Луганський національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри педагогіки.
Захист відбудеться “10” жовтня 2007 р. о 12-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 у Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля, за адресою: 91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034 м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20-а).
Автореферат розісланий “07” вересня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Інтеграція України у світовий освітній та інформаційний простір пов’язана з пошуком нових шляхів формування особистості сучасного педагога-фахівця, здатного вільно орієнтуватися у світі, розуміючи його ціннісний контекст, втілюючи в особистісній позиції гідні зразки цивілізованого сприйняття інших культур. Адаптація молоді до світового середовища, засвоєння загальнолюдських цінностей мають відбуватися через універсальну складову різних культур, яку інтегрує у собі загальнокультурна компонента.
У Державній національній програмі “Освіта” (Україна ХХІ ст.) особлива увага надається прищепленню молоді шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій усіх народів, які населяють Україну; Національна державна комплексна програма естетичного виховання робить акцент на формуванні особистості, яка усвідомлює свою приналежність до українського народу та сучасної європейської цивілізації, на вихованні людини демократичного світогляду, яка поважає традиції народів і культур світу. Пріоритетними напрямами державної політики щодо розвитку вищої освіти у контексті Болонського процесу визначаються формування національних і загальнолюдських цінностей та інтеграція вітчизняної вищої освіти у європейський та світовий освітні простори.
З огляду на зазначене використання загальнокультурної компоненти як засобу естетичного виховання сприятиме становленню особистості майбутнього педагога, збагачуючи його універсальними і національно-специфічними цінностями своєї й іншої культур; формуванню духовної сфери особистості, вихованню її моральних і естетичних цінностей з урахуванням загальнолюдського, конкретно–історичного і національного; посиленню гуманітарності змісту освіти, пов'язаного із широтою розуміння феномена людського життя, поліфонічним світоглядом, що передбачає гармонію знань, почуттів, творчих дій.
Аналіз праць з проблеми естетичного виховання майбутніх педагогів свідчить, що вона розроблялася в контексті різних наукових галузей. Питання формування емоційної і духовної культури особистості висвітлено в роботах філософів (І.Гердера, Р.Декарта, І.Канта, Г.Сковороди, В.Соловйова, П.Флоренського, П.Юркевича), психологів (Б.Ананьєва, Л.Божович, Л.Виготського, Б.Додонова, Г.Костюка, П.Якобсона), педагогів (Я.Коменського, К.Ушинського, Б.Неменського, В.Сухомлинського).
У працях В.Біблера, І.Гончарова, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАГАЛЬНОКУЛЬТУРНА КОМПОНЕНТА ЯК ЗАСІБ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок