Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ СИНЕРГЕТИКИ У ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВОМУ ПІЗНАННІ

МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ СИНЕРГЕТИКИ У ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВОМУ ПІЗНАННІ

Назва:
МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ СИНЕРГЕТИКИ У ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВОМУ ПІЗНАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ
КРИВЦОВА ІРИНА СЕРГІЇВНА
УДК 340.115
МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ СИНЕРГЕТИКИ
У ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВОМУ ПІЗНАННІ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
 
Одеса – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній юридичній академії Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор
ДАМІРЛІ Мехман Алішах огли,
Одеська національна юридична академія,
професор кафедри права Європейського Союзу
та порівняльного правознавства
Офіційні опоненти доктор юридичних наук, професор
РАБІНОВИЧ Петро Мойсейович,
Львівський національний університет ім. І. Франка,
професор кафедри теорії та історії держави і права;
кандидат юридичних наук, доцент
МІСЕВИЧ Сергій Васильович,
Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича,
доцент кафедри теорії та історії держави и права
Захист відбудеться 11 липня 2008 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.086.01 Одеської національної юридичної академії за адресою: 65009, м. Одеса, Фонтанська дорога, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеської національної юридичної академії за адресою: м. Одеса, вул. Піонерська, 2.
Автореферат розісланий 6 червня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Р. Біла
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Людство увійшло в нове тисячоліття з багатим теоретичним потенціалом, із широким спектром наукових парадигм, серед яких неухильно зростають роль і значення синергетики. Зародившись у надрах природничих наук, ідеї синергетики, завдяки своєму потужному методологічному потенціалу, просотилися у філософію, оформившись як міждисциплінарна концепція пояснення реальності, послужили зміною наукової думки, імпульсом парадигмального, світоглядного зрушення в соціально-гуманітарних науках. З’явилася реальна можливість подолання догматизму, одномірного й лінійного мислення.
За останні роки написано багато робіт, присвячених вивченню соціальних систем у ключі синергетики, чого не можна сказати стосовно правових систем. Незважаючи на те, що в українській і зарубіжній юридичній літературі є дослідження із застосуванням ідей синергетики у правовому пізнанні – роботи В.А. Бачиніна, А.Б. Венгерова, Ю.Ю. Ветютнєва, А.А. Кононова, Л.А. Міцкевича, М.І. Мірошниченко, О.І. Столярова, А.Е. Чернокова, І.А. Честнова та ін., все ж таки їхня предметна сфера невиправдано обмежена і представлена лише деякими аспектами такого застосування. Не використовується весь теоретико-методологічний потенціал синергетичних розробок при пізнанні складових багатогранної правової реальності.
Відсутність систематичних монографічних досліджень правових явищ крізь призму синергетики створює пізнавальний вакуум у їхньому вивченні, тоді як в ідеях синергетики вбачається можливість виявлення “ключа” до подолання багатьох актуальних проблем у правовій науці, зокрема проблеми методологічної кризи, проблеми перехідності права, проблеми правового прогнозування.
Епістемологічна ситуація, що склалася у правовій науці, ускладнюється ще й тим, що традиційний гносеологічний інструментарій, що широко використовується при пізнанні такої складної, відкритої, динамічної й нелінійної системи, як правова система, не здатний пояснити непередбачені повороти на її еволюційному шляху, виявити механізми її розвитку, хоча розробка цих питань у теперішній доволі нелегкий час для правових систем пострадянського простору вважається одним із найважливіших завдань української юридичної науки й настійно потребує серйозних і глибоких досліджень із застосуванням відповідних засобів пізнання, серед яких вагоме місце повинні зайняти методологічні розробки синергетики.
Теоретичну основу дисертаційного дослідження становлять наукові розробки вітчизняних і закордонних теоретиків та істориків права, дослідників загально-філософських, теоретико-методологічних аспектів синергетики, а також розробки у сфері порівняльного вивчення права, відображені в роботах С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДОЛОГІЧНА РОЛЬ СИНЕРГЕТИКИ У ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВОМУ ПІЗНАННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок