Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та розвиток ринку молока і молокопродукції на регіональному рівні

Формування та розвиток ринку молока і молокопродукції на регіональному рівні

Назва:
Формування та розвиток ринку молока і молокопродукції на регіональному рівні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,57 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний аграрний університет
імені В.В. Докучаєва
Макаринська Олена Валеріївна
УДК 338.433:637.1/.3
Формування та розвиток ринку молока
і молокопродукції на регіональному рівні
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Дмитрук Борис Пахомович,
Уманська державна аграрна академія, завідувач кафедри менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Рижков Василь Григорович,
Харківський державний технічний університет сільського господарства, завідувач кафедри економіки, бізнесу і маркетингу;
кандидат економічних наук, доцент
Камілова Сюзанна Різаївна,
Інститут аграрної економіки УААН, заступник завідувача відділу ціноутворення та кон'юнктури ринку, м. Київ.
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра аграрної економіки, м. Київ.
Захист відбудеться 22.05. 2003 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.803.01 у Харківському національному аграрному університеті ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/в "Комуніст-1", навчальне містечко ХНАУ, корп. 1, ауд. 213.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного аграрного університету ім. В.В. Докучаєва за адресою: 62483, Харків, п/вКомуніст ", навчальне містечко ХНАУ, корп. 1.
Автореферат розісланий 22.04. 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.В. Македонський


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Важливими завданнями економіки на сучасному етапі є призупинення спаду агропромислового виробництва, стабільне та безперебійне забезпечення населення продуктами харчування згідно з рекомендованими нормами, підвищення купівельної спроможності громадян та ін. Виконати ці завдання можна лише за умов формування цивілізованого ринку продовольства, невід'ємною складовою якого є ринок молока та молочних продуктів.
При здійсненні аграрної реформи в країні, очікувалося, що дія ринкових чинників автоматично забезпечить ефективний розвиток національної економіки. Проте цього не сталося, і з часом прийшло усвідомлення необхідності втручання держави в економічні процеси, які відбуваються в країні та тривалості створення повноцінного ринку продовольства.
Оскільки від насиченості внутрішнього ринку продовольчими товарами залежить продовольча безпека країни, то на сучасному етапі розвитку суспільства особливої актуальності набувають дослідження тенденцій та особливостей розвитку ринку, аналіз збалансованості між платоспроможним попитом населення та товарною пропозицією, конкуренції, кон'юнктури, впливу цінового й інших чинників на якість і рівень життя населення.
Теоретичним і практичним аспектам проблеми ринкових перетворень в Україні, становлення та розвитку ринків продовольства присвячені праці В.Я. Амбросова, Л.М. Дейнеко, Ю.С. Коваленка, І.І. Лукінова, М.Ф. Огійчука, П.Т. Саблука, В.О. Точиліна, В.М. Трегобчука, Л.М. Худолій, В.Й. Шияна та інших дослідників. Вивчення й узагальнення питань розвитку ринку молока і молокопродукції знайшли відображення у працях П.С. Березівського, В.І. Бойка, В.Н. Зимовця, С.Р. Камілової, М.П. Коржинського, В.М. Нелепа, М.К. Пархомця, В.Г. Рижкова, О.М. Шпичака та інших учених.
Однак значні диспропорції у співвідношенні попиту та пропозиції на ринку молока і молокопродукції, конкуренція молокопереробних підприємств за сировинні зони (відстань перевезень сягає 200 км) призводять до погіршення якісних характеристик продукції та до виникнення інших проблем у процесі адаптації підприємств до ринку, які потребують своєчасного вирішення, зумовлюючи необхідність проведення комплексного дослідження ринку молока і молочних продуктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування та розвиток ринку молока і молокопродукції на регіональному рівні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок