Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДСИЛЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ІСНУЮЧИХ БУДИНКІВ НА СЛАБКИХ ҐРУНТАХ МЕТОДОМ ВДАВЛЮВАННЯ ПАЛЬ

ПІДСИЛЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ІСНУЮЧИХ БУДИНКІВ НА СЛАБКИХ ҐРУНТАХ МЕТОДОМ ВДАВЛЮВАННЯ ПАЛЬ

Назва:
ПІДСИЛЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ІСНУЮЧИХ БУДИНКІВ НА СЛАБКИХ ҐРУНТАХ МЕТОДОМ ВДАВЛЮВАННЯ ПАЛЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,83 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО – ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
БУДІВЕЛЬНИХ КОНСТРУКЦІЙ
МОРКЛЯНИК БОГДАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 69.059
ПІДСИЛЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ІСНУЮЧИХ БУДИНКІВ НА СЛАБКИХ ҐРУНТАХ МЕТОДОМ ВДАВЛЮВАННЯ ПАЛЬ
05.23.02 – основи і фундаменти
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор
Демчина Богдан Григорович,
завідувач кафедри “будівельних конструкцій”
Національного університету України“
Львівська політехніка”
Офіційні опоненти: – доктор технічних наук, професор
Школа Олександр Вікторович, Одеська державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри –
кандидат технічних наук, доцент
Гнатюк Олександр Терентійович, Львівський державний аграрний університет, доцент кафедри
Провідна установа – | Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, кафедра основ і фундаментів
Захист відбудеться ”29 ” листопада 2005 р. о 15-00 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій за адресою: 03680, Київ – 37, вул. Івана Клименка, 5/2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій за адресою: 03680, Київ – 37, вул. Івана Клименка, 5/2.
Автореферат розіслано ”28 ” жовтня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К 26.833.01
канд.техн.наук, ст.наук.співр | Ю.С.Слюсаренко
.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У м. Львові, як і в інших містах, що збудовані в поймах колишніх рік, на берегах озер актуальною є тема руйнування будівель центральної частини міста, яке зумовлене нерівномірним осіданням фундаментів, розміщених на заторфованих територіях. Внаслідок чого спостерігаються деформації споруд, розкриваються тріщини в зовнішніх і внутрішніх стінах, що створює небезпеку для людей та приводить до поступової руйнації будівель.
Внаслідок цього виникає гостра необхідність реконструкції і капітального ремонту житлових та громадських будівель в центральній частині міста Львова, який включений у перелік пам’яток ,які охороняються ЮНЕСКО.
Необхідна розробка методу посилення фундаментів для специфічних геологічних умов м. Львова, який би дозволив без суттєвих руйнувань існуючих споруд, з максимальним їх збереженням, посилити існуючі фундаменти та дозволити збільшити навантаження на споруди надбудовою додаткових поверхів або мансардних приміщень. В умовах високої вартості землі в центрі м. Львова є питання надзвичайно актуальним.
Автором запропоновано метод комбінованого посилення споруд з використанням суцільної монолітної плити та стабілізуючих паль, які анкеруються в плиту після її влаштування. Плита заводиться в стіни фундаменту будівлі за допомогою штраб та з’єднується з ними. У комбінованій роботі фундаменту та споруди, монолітна плита розрахована на передачу на основу більшої частини навантажень від споруди. Палі розраховуються на іншу (меншу) частину навантажень і виконують стабілізуючу функцію – включають плиту в роботу та попереджають нахил споруди від нерівномірної осадки монолітної плити.
Пальові фундаменти в існуючих будівлях влаштовувати слід без значних динамічних впливів на основу . В протилежному випадку це може призвести до нерівномірних осадок та розвитку тріщин в споруді, яка посилюється, та сусідніх будинках. Тому найбільш раціональний метод – це вдавлювання багатосекційних паль в ґрунт безпосередньо з підвальних приміщень. Для цього автор використовував металеві труби, які вдавлювалися в ґрунт, з наступним вкладанням арматурних стержнів та заповненням бетоном. Металева труба вдавлювалася в ґрунт окремими секціями, довжина яких визначалася висотою підвалу та особливостями технологічного обладнання.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Тема дисертаційної роботи є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри „Будівельні конструкції та мости” за напрямком „Дослідження міцності, деформативності і надійності конструкцій”, а також в рамках держбюджетних тем Національного університету „Львівська політехніка” ДБ/СОАВ, ДБ/КОД „Надійність будівель та споруд, нові методи їх розрахунку та бази даних” протягом 1999-2005 років(№№ держ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ПІДСИЛЕННЯ ФУНДАМЕНТІВ ІСНУЮЧИХ БУДИНКІВ НА СЛАБКИХ ҐРУНТАХ МЕТОДОМ ВДАВЛЮВАННЯ ПАЛЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок