Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНИХ ЗНАНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНИХ ЗНАНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНИХ ЗНАНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,87 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ЧАЙКОВСЬКА Олена Антонівна
УДК 781.21+004
ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНИХ ЗНАНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія та методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м.Київ.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент,
КІРСАНОВ Володимир Володимирович,
Київський національний університет
культури і мистецтв, завідувач кафедри
прикладної культурології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ПАДАЛКА Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
професор кафедри гри на музичних інструментах;
кандидат педагогічних наук, доцент
БЄЛЯВІНА Наталія Дмитрівна,
Державна академія керівних кадрів культури і мистецтв,
доцент кафедри мистецтвознавства та експертної діяльності,
декан факультету мистецтв.
Провідна установа: Національна музична академія України ім. П.І.Чайковського,
кафедра музичної педагогіки.
Захист відбудеться “1” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м.Київ, вул.Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий 6 травня2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. “Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті” орієнтує на широкий спектр впровадження інноваційних педагогічних мультимедійних технологій, спрямованих на оновлення змісту, форм і методів навчання в початковій школі, на формування системи знань молодших школярів у галузі музичного мистецтва як засобу розуміння й пізнання ними світу.
Музичне мистецтво виступає водночас і носієм високих духовних цінностей, і засобом розвитку творчих здібностей молодших школярів. Впровадження мультимедійних технологій у практику музичної освіти уможливлює поєднання дидактичних функцій комп'ютера з традиційними засобами навчання, збагачення і наповнення навчального процесу новими формами роботи, варіативне застосування ігрових форм навчання, створення інноваційних методик викладання музики в системі початкової освіти; а також сприяє більш ефективному засвоєнню музичних знань (декларативних і процедурних) та їх реалізації в музично-творчій діяльності молодших школярів на етапі початкової музичної освіти.
В науковій літературі висвiтлено рiзноаспектнi проблеми взаємодії людини з комп'ютером на рівні “нової свідомості”, “нового мислення”, “нових партнерських стосунків” (А.Берг, В.Винокуров, К.Зуєв, М.Сенченко, Ф.Рибаков, Е.Семенюк, Г.Смолян, А.Урсул); методології і теорії комп'ютеризації освіти (Б.Гершунський, О.Довгяло, М.Жалдак, Ю.Машбіц, Н.Морзе, О.Полат, О.Тихомиров); використання комп'ютерних систем в управлінні навчальними закладами (Є.Машбiц, Л.Пак, В.Панов, Л.Терещенко); реалізації специфічних функцій комп'ютера в процесі навчання з застосуванням програмних педагогічних засобів (О.Гончаров, Ю.Кузнєцов, Є.Маргулiс, I.Мархель, В.Монахов, Й.Ривкiнд, Є.Рябчинська); обгрунтування психолого-педагогічних засад організації навчально-виховного процесу з використанням інформаційних технологій (Т.Гергей, М.Горський, В.Ляудiс, Н.Тализiна, С.Юдiн).
У наукових дослідженнях у галузі музикознавства виокремлено три головні напрями використання інформаційних технологій: статистичний аналіз музичних текстів, спрямований на обгрунтування закономірностей внутрішньої організації музичного твору (О.Гейн, В.Девуцький, В.Детловс, Ю.Лесневський, В.Марутаєв, І.Пясковський, Ю.Рагс, Г.Русин, К.Фадєєва, В.Цеханський, К.Шушпанов); синтезування звукових і музичних структур у композиторській практиці (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МУЗИЧНИХ ЗНАНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ ЗАСОБАМИ МУЛЬТИМЕДІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок