Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВАЖАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ: СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

РОЗВАЖАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ: СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

Назва:
РОЗВАЖАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ: СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
КОСЮК ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 070: 004 + 392 + 175 / 177
РОЗВАЖАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ
ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ: СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ
ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ
Спеціальність 10.01.08 – Журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на Львівського національного університету імені Івана Франка
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Потятиник Борис Володимирович,
факультет журналістики Львівського національного університету 
імені Івана Франка, професор
кафедри радіомовлення і телебачення.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Фінклер Юрій Едуардович,
Інститут журналістики та масової комунікації
Гуманітарного університету “Запорізький інститут державного
та муніципального управління”, професор кафедри видавничої справи
та редагування
кандидат філологічних наук, доцент
Лубкович Ігор Маркіянович, 
Рівненський міжнародний економіко-гуманітарний університет,
доцент кафедри теорії і методики
журналістської творчості
Провідна установа: Інститут журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться 24 лютого 2005 року о 1515 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.16 Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: вул. Університетська, 1, м. Львів, 79000.
Із дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5, м. Львів, 79005).
Автореферат розіслано 23 січня 2005 року.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент  Т. Я. Лильо


Актуальність теми дослідження. Упродовж останніх десятиліть спостерігається прискорене зростання релаксаційного сектора у просторі електронних мас-медіа. Однак теоретичне осмислення функціонування ЗМІ в аспекті розважальності у національному журналістикознавстві помітно відстає від практики. Критичні розвідки пишуться здебільшого з відвертим бажанням промаркувати (переважно – негативно) інтеркурс, який реалізується через розважальну функцію новітніх засобів масової комунікації, і тим самим ритуально витіснити його із медіадискурсу без виходу на потребу дослідження проблеми.
Більшість учених, стурбованих поверховістю електронних ЗМІ, звинувачують мас-медіа у потуранні невибагливим смакам, зловживанні неестетичними сюжетами, намаганні усе, навіть серйозні дискурси, перетворювати у розвагу й ставлять питання про глибинні причини такого стану. Передусім вони звертають увагу на комерційну природу електронних ЗМІ та відсутність у їхній структурі текстів (у вузькому традиційному розумінні слова). Медіаексперти (Н. Постмен) переконані: вербальну модель комунікації зруйнувала аудіовізуальна культура, після приходу якої текст і зображення помінялися місцями. Основна комунікативна роль тепер належить зображенню, а текст “додається” як “ілюстрація”. Зміна комунікативної моделі впливає на перебудову свідомості суб’єктів інформаційної діяльності.
Функціонування ЗМІ уже не є однозначно похідним від подій. У свідомості людини мас-медіа нерідко діють як першопричина, що наділяє дійсність своїми властивостями. Таким чином ЗМІ формують власний міфологічний простір, який “диктує” особливі форми творення і сприймання інформації (М. МакЛюен). Осердям міфологічного є образне та ігрове, тому діяльність електронних ЗМІ активізується саме в аспекті розважальності. Отже, на нашу думку, цей аспект потребує ґрунтовного наукового дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, проблемами, темами.
Пропоноване дисертаційне дослідження своєю специфікою пов`язане з науковою темою кафедри телебачення і радіомовлення факультету журналістики: “Телебачення і радіомовлення в процесі українського державотворення” (Львівський національний університет імені Івана Франка) і магістральними проблемами та напрацюваннями Інституту екології масової інформації, зокрема темою ОБ – 233 Ф “Насильство в медіа: психологія впливу та педагогічні методики нейтралізації (в межах розробки навчальних курсів з медіаосвіти)” (Львівський національний університет імені Івана Франка).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗВАЖАЛЬНА ФУНКЦІЯ ЕЛЕКТРОННИХ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ КОМУНІКАЦІЇ: СВІТОВИЙ КОНТЕКСТ ТА НАЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок