Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ ПРОДУВКИ СТАВКА-ОХОЛОДЖУВАЧА АЕС (НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС)

ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ ПРОДУВКИ СТАВКА-ОХОЛОДЖУВАЧА АЕС (НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ ПРОДУВКИ СТАВКА-ОХОЛОДЖУВАЧА АЕС (НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ПАЛИВА ТА ЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ЯДЕРНОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ
МОРОЗ НАТАЛЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 621.311.25: 504.4.054:546.3.
ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ ПРОДУВКИ СТАВКА-ОХОЛОДЖУВАЧА АЕС
(НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС)
Спеціальність 05.14.14 – Теплові та ядерні енергоустановки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь
2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Севастопольськом національном університеті ядерної енергії та промисловоті.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, старший науковий співробитник
Черкашин Ігор Олександрович, Севастопольський Національний університет ядерної енергії та промисловості.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук
Сухов Андрій Костянтинович,
Севастопольський національний технічний університет.
кандидат фізико-математичних наук
Барбашев Сергій Вікторович,
Державний науково-інженерний центр систем контролю
та аварійного реагування,
начальник відділу екології
Провідна установа: Національний технічний університет України „КПІ”, м.Київ
 
Захист відбудеться “ 04 ” жовтня 2006р. о 14.00 годині на засіданні
Спеціалізованої вченої ради К 50.249.02. у Севастопольському національному університеті ядерної енергії та промисловості за адресою: 99033, м.Севастополь-33, вул.Курчатова,7
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості (99033, м.Севастополь-33, вул.Курчатова,7)
Автореферат розісланий “_01___” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Жидкова Л.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Енергетична програма України передбачає подальший інтенсивний розвиток ядерної енергетики, що вимагає підвищення ефективності, надійності, безпеки, економічності роботи і функціонування всіх елементів ядерних енергетичних установок. Одним із елементів, що істотно впливають на роботу АЕС в процесі експлуатації, є система охолодження. Саме від температури і якості охолоджуючої води, її біологічного і хімічного стану залежить економічність роботи атомних електростанцій. Температура охолоджуючої води і її якість впливають на початковий і кінцевий тиск пари в конденсаторах турбін. Зниження ефективності роботи конденсаційних установок веде до зменшення ККД енергоблоків і є однією з основних причин недовиробітку електроенергії і великих матеріальних втрат АЕС. Тому доцільно удосконалити екологічний моніторинг якості води для підвищення працездатності і продовження ресурсу основного технологічного устаткування енергоблоків з дотриманням законодавчих вимог охорони навколишнього середовища.
Актуальність теми
Для забезпечення відповідної якості води для охолодження конденсаторів турбін і допоміжного теплообмінного устаткування АЕС передбачена продувка ставка-охолоджувача, яка є необхідною штатною технологічною операцією з погляду забезпечення безпечної експлуатації атомної електростанції. Відсутність продувки ставка-охолоджувача приводить до поступового підвищення солевмісту води, що негативно впливає на працездатність і ресурс роботи теплообмінного устаткування. Тому необхідно встановити найбільш прийнятний варіант режиму продувки ставка-охолоджувача, який забезпечить поліпшення якості води для ефективної і надійної роботи устаткування АЕС, і при цьому концентрації важких металів в скидах не перевищать нормативних показників. При експлуатації теплообмінного устаткування, трубний пучок якого виконаний із сплавів зі вмістом міді, винос іонів важких металів є неминучим процесом. Актуальність дотримання нормативних показників щодо вмісту важких металів (Cu, Fe, Mn, Zn, Co, Pb, Cd, Ni) в різних об'єктах навколишнього середовища визначається тим, що для більшості представників цієї групи речовин і їх сполук характерні як біологічно активні, так і високо токсичні властивості. В результаті цього важкі метали легко мігрують у водних середовищах, активно включаються в харчові ланцюги, токсично впливаючи на життєдіяльність екосистеми, помітно погіршуючи придатність води для використання її в різних народногосподарських цілях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНИЙ МОНІТОРИНГ ВАЖКИХ МЕТАЛІВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО РЕГЛАМЕНТУ ПРОДУВКИ СТАВКА-ОХОЛОДЖУВАЧА АЕС (НА ПРИКЛАДІ ЗАПОРІЗЬКОЇ АЕС)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок