Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ВИРОБІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

СИСТЕМА СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ВИРОБІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
СИСТЕМА СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ВИРОБІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,23 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Мокійчук Валентин Михайлович
УДК 621.314:621.391
СИСТЕМА СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ВИРОБІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ
Спеціальність 05.11.16 – Інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційно-вимірювальних систем в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: ЄРЕМЕНКО Володимир Станіславович
кандидат технічних наук, доцент,
Національний авіаційний університет,
доцент кафедри інформаційно-вимірювальних систем.
Офіційні опоненти: НІЖЕНСЬКИЙ Анатолій Данилович
доктор технічних наук, професор,
Інститут електродинаміки НАН України,
провідний науковий співробітник;
СКРИПНИК Юрій Олексійович
доктор технічних наук, професор,
Київський Національний університет
технологій та дизайну, професор.
Провідна установа: Національний технічний університет України "КПІ",
кафедра автоматизації експериментальних досліджень, Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “ 18 ” вересня 2007 р. о 14 00 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д26.062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03680, Київ 680, проспект Космонавта Комарова, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: .03680, Київ 680, проспект Космонавта Комарова, 1
Автореферат розісланий “_____”____________2007 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Куц Ю.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Процеси формування виробів із композиційних матеріалів є досить складними і не піддаються надійному регулюванню, у результаті чого часто спостерігаються істотні зміни властивостей композитів та пов’язана з цим мінливість показників надійності. Крім того, композиційні матеріали характеризуються істотним розходженням фізичних параметрів матеріалів, що входять до складу композиту, низькою густиною, значним розкидом фізичних властивостей як від виробу до виробу, так і в самому виробі, їх анізотропією, відсутністю достатньої інформації про основні типи дефектів. Тому до них не можна застосувати традиційні методи неруйнівного контролю, які базуються на відомостях про фізичні параметри матеріалів, такі як модуль пружності, густина, швидкість поширення ультразвукових хвиль, діелектрична проникність, тощо.
Процес діагностики виробів із композитів додатково ускладнюється тим фактом, що композиційні матеріали мають широкий спектр можливих дефектів. Існують дефекти, властиві тільки певним композитам, наприклад, неправильний тип волокон, дезорієнтація волокон у просторі, руйнування стільникового заповнювача та інші, а є дефекти, що властиві всім композиційним матеріалам - це сторонні включення, розшаровування, пористість, низька міцність зв'язку між наповнювачем і в'яжучою речовиною.
Проведений аналіз сучасного стану діагностики композиційних матеріалів, які застосовуються в авіабудуванні, показав, що в даний час не існує єдиного універсального фізичного методу діагностики композиційних матеріалів, який би дозволив виявляти всі можливі типи дефектів. Сучасні прилади і системи діагностики композиційних матеріалів використовують, в основному, детерміновані моделі і відповідні їм методи обробки інформативних сигналів і прийняття діагностичних рішень, які не забезпечують необхідну завадозахищеність, точність вимірювань і достовірність діагностики. Тому, на сучасному етапі виробництва виробів із композиційних матеріалів та для діагностики з метою продовження терміну експлуатації, все більшої актуальності набуває задача забезпечення підвищення достовірності процесів діагностики фізичного стану таких виробів за рахунок використання комп’ютерних технологій, які забезпечують автоматизацію проведення більшості операцій контролю, виключення суб’єктивного фактора при прийнятті рішень, застосування статистичних методів при виявленні та класифікації дефектів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИСТЕМА СТАТИСТИЧНОЇ ДІАГНОСТИКИ СТАНУ ВИРОБІВ ІЗ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок