Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ШАХТНОЇ СЕЙСМОРОЗВІДКИ

ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ШАХТНОЇ СЕЙСМОРОЗВІДКИ

Назва:
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ШАХТНОЇ СЕЙСМОРОЗВІДКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,99 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ ГІРНИЧИХ ПРОЦЕСІВ
АНЦИФЕРОВ Андрій Вадимович
УДК 550.834:622.12
ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА
ШАХТНОЇ СЕЙСМОРОЗВІДКИ
05.15.11 –“Фізичні процеси гірничого виробництва”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Донецьк - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському державному науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України (м.Донецьк)
Науковий консультант:
чл.-кор. НАН України, доктор геолого-мінералогічних наук, професор АЗАРОВ Микола Янович |
Офіційні опоненти:доктор технічних наук, професор НАЗІМКО Віктор Вікторович, завідувач лабораторії компьютерного та фізичного моделювання необоротних процесів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк); | доктор технічних наук, професор САДОВЕНКО Іван Олександрович, завідувач кафедри гідрогеології та інженерної геології Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м.Дніпропетровськ); | доктор фізико-математичних наук ПИЛИПЕНКО Віталий Миколайович, головний науковий співробітник відділу теоретичних проблем прикладної геофізики Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України (м.Київ). |
Провідна установа: | Інститут геотехнічної механіки НАН України (м.Дніпропетровськ). |
Захист дисертації відбудеться 30 вересня 2003 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.184.02 в Інституті фізики гірничих процесів НАН України за адресою: 83114, м. Донецк - 114, вул. Р.Люксембург, 72.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Інститута фізики гірничих процесів НАН Украіни за адресою: 83114, м. Донецк - 114, вул. Р.Люксембург, 72.
Автореферат розісланий 29 липня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д11.184.02,
кандидат технічних наук,
старший науковий співробітник В.М. Ревва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найважливішою задачею у забезпеченні енергетичної незалежності України є розвиток вуглевидобувної промисловості, як однієї з головних складових економіки країни. Пріоритет вугілля у паливо-енергетичному комплексі і, відповідно, орієнтація на нього у державній політиці України зумовлюється тим, що вугілля є головним енергоносієм у країні, частка якого складає понад 90 % запасів вітчизняних енергоресурсів.
У той же час процес вуглевидобутку є одним з найбільш складних у розробці корисних копалин. У вуглевидобувній промисловості, як ні у якій іншій сфері гірничого виробництва, рентабельність, технологія, ефективність і безпека праці залежать від геологічних умов розроблюваних родовищ. Надійний, оперативний, випереджаючий прогноз гірничо-геологічних умов відпрацювання вугільних пластів нині набуває особливої актуальності у зв’язку зі зростаючою роллю механізації та автоматизації виробничих процесів при видобуванні вугілля, застосуванням нових технологій розробки, які ставлять підвищені вимоги до повноти і вірогідності вихідних геологічних матеріалів, що в свою чергу привело до необхідності створення принципово нових, науково обгрунтованих методів прогнозування. Одними з них є методи шахтної геофізики, насамперед, шахтної сейсморозвідки, переваги котрої теоретично обгрунтовані й практично доказані.
До цього часу накопичено значний досвід в галузі шахтних геофізичних досліджень як в Україні, так і за кордоном. За останні роки одержано нові наукові і практичні результати, значно розширена галузь їх застосування. Великий внесок у становлення гірничої геофізики та її впровадження внесли М.Я. Азаров, М.С. Анциферов, Л.М. Бреховських, А.Ф. Булат, Є.С. Ватолін, Ю.А. Векслер, В.Т. Глушко, І.І. Гурвич, В.С. Іванов, Ю.С. Ісаєв, А.І. Комаров, В.А. Мєльніков, Л.С. Метлов, А.М. Мухаметшин, Ю.Г. Мясников, Н.Р. Надирашвілі, Г.Я. Новік, В.І. Панін, Г.Г. Півняк, В.М. Пилипенко, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА ШАХТНОЇ СЕЙСМОРОЗВІДКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок