Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ГРИПУ КОНЕЙ В РЕАКЦІЇ ГАЛЬМУВАННЯ ГЕМАГЛЮТИНАЦІЇ (РГГА)

ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ГРИПУ КОНЕЙ В РЕАКЦІЇ ГАЛЬМУВАННЯ ГЕМАГЛЮТИНАЦІЇ (РГГА)

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ГРИПУ КОНЕЙ В РЕАКЦІЇ ГАЛЬМУВАННЯ ГЕМАГЛЮТИНАЦІЇ (РГГА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,11 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГУСАКОВ Василь Володимирович
УДК 619:616-085.371
ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ГРИПУ КОНЕЙ В РЕАКЦІЇ ГАЛЬМУВАННЯ ГЕМАГЛЮТИНАЦІЇ (РГГА)
16.00.03 - ветеринарна мікробіологія та вірусологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата ветеринарних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ветеринарної медицини УААН
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук Старчеус Анатолій Павлович, Інститут ветеринарної медицини УААН, завідувач лабораторії вірусології
Офіційні опоненти : доктор ветеринарних наук, професор, академік Нью-Йоркської академії Рухляда Валентин Васильович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри мікробіології, вірусології та зоології
кандидат ветеринарних наук Євтушенко Анатолій Федорович, Національний аграрний університет, доцент кафедри епізоотології
Провідна установа : Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини УААН, м. Харків
Захист відбудеться «__27__» __вересня___ 2000 р.
о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.004.03 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навч. корпус 3, ауд. 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навч. корпус 10.
Автореферат розісланий «__9__» ___серпня__ 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ В.А.Бортнічук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За даними спеціалістів з Англійського центру здоров’я тварин, збитки від захворювання коней на грип у країнах з розвиненим конярством можуть сягати 20 млн. доларів на рік. Нині в нашій країні значними темпами розвивається конярство, особливо розведення бігових коней, для яких грип є найактуальнішим захворюванням. Дослідження закордонних спеціалістів у галузі інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів свідчать, що вакцинація проти грипу коней не завжди забезпечує захист тварин від нього. Хоча віруси грипу мають видову специфічність, можливість ураження тварин вірусами іншого виду є. Питання циркуляції вірусів грипу в природі досі залишається мало вивченим. Головними методами боротьби із захворюванням є своєчасні карантинні заходи, належні умови утримання, а також ефективна діагностика.
Клінічно грип діагностують за сукупністю певних симптомів, але для встановлення діагнозу, а також для диференційної діагностики потрібні лабораторні дослідження. Епізоотологічні обстеження та вивчення імунітету до даного захворювання також потребують лабораторного ретроспективного аналізу. Для проведення таких досліджень слід мати спеціальний діагностичний набір. Нині в нашій країні набори для діагностики грипу коней не виробляють. Лабораторії ветеринарної медицини, які досліджують сироватки крові коней на грип, користуються закордонними наборами. Однак внаслідок високої ціни придбати їх стало практично неможливо. Тому серологічні обстеження коней у господарствах України, які є необхідною умовою ефективної діагностики грипу коней і попередження захворювання, практично не виконують. Отже, в сучасних умовах для епізоотологічного обстеження господарств на грип коней, ефективної діагностики грипу коней та профілактики цього захворювання нагальною потребою є розробка та виробництво вітчизняного набору для діагностики грипу коней, який був би доступний для більшості лабораторій, що виконують такі дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Наша робота виконувалась в плані державного завдання 07.03. Інституту ветеринарної медицини УААН згідно тематики НДР : “Розробити засоби і методи діагностики та профілактики вірусного артеріїту, грипу і вивчити епізоотологію енцефаломієліту коней”. Роботу також виконано за темою «Епідеміологічний та вірусологічний нагляд за грипом в Україні» в розділі «Екологічні аспекти вірусу грипу людини» Київського науково-дослідного інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ЛАБОРАТОРНОЇ ДІАГНОСТИКИ ГРИПУ КОНЕЙ В РЕАКЦІЇ ГАЛЬМУВАННЯ ГЕМАГЛЮТИНАЦІЇ (РГГА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок