Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ЦІНОУТВОРЕННЯ

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ЦІНОУТВОРЕННЯ

Назва:
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ЦІНОУТВОРЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,63 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДЖУМАГЕЛЬДІЄВА Гульнара Джумадурдіївна
УДК 346.61
ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ЦІНОУТВОРЕННЯ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
господарсько-процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіко-правових досліджень
Національної академії наук України (м. Донецьк).
Науковий керівник - доктор юридичних наук, академік НАН України
Мамутов Валентин Карлович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, директор (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Замойський Ігор Євгенович, Донецький університет економіки та права, професор кафедри (м. Донецьк)
кандидат юридичних наук Дятленко Наталя Миколаївна, Юридична академія МВС України, старший науковий співробітник відділу (м. Дніпропетровськ)
Провідна установа - Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого МОН України (м. Харків)
Захист відбудеться “  ” грудня 2004 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .170.02 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул.Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м.Донецьк, вул.Університетська, 77.
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Грудницька С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні формування ринку відбувається складно і суперечливо, результатом чого є безліч проблем, необхідність невідкладного вирішення яких зрозуміла для всіх. Серед найважливіших завдань, що поставлені перед Україною сьогодні, провідне місце займає створення і впровадження такого механізму правового регулювання господарської діяльності, який забезпечив би фінансово-економічну стабільність підприємств України і детінізацію її економіки. Важливу роль у забезпеченні цієї стабільності відіграє цінова політика держави та правове регулювання цін і ціноутворення.
У Посланні Президента України “Україна: крок у ХХІ сторіччя. Стратегія економічної і соціальної політики на 2000-2004 р.р.” поряд з курсом на лібералізацію цін відзначена необхідність посилення державного впливу на економічні процеси.
Україна має багатий досвід правового регулювання ціноутворення в умовах планового господарства, що управляється централізовано. Теоретичні наукові дослідження та практичні розробки щодо порядку формування цін в умовах планового розподілу продукції в основному себе виправдовували. У зв'язку зі зміною відносин власності, розвитком конкуренції діючий раніше витратний порядок ціноутворення виявився нездатним реагувати на зміни зовнішніх факторів. За цих причин стало необхідним використання інших підходів до формування ціни. У нових умовах окремі важливі теоретичні та науково-прикладні питання щодо правового аспекту ціноутворення залишаються маловивченими, деякі з них є предметом наукових дискусій. Зокрема, у спеціальній літературі недостатня увага приділяється:
ціні як предмету правового регулювання господарського і податкового права;
можливостям державного регулювання ціноутворення щодо кожного виду цін, що діють у державі;
питанням посилення державного контролю за ціноутворенням;
аналізу правової природи відповідальності за правопорушення у сфері ціноутворення.
Надзвичайна значущість правового регулювання ціноутворення, відсутність комплексних досліджень щодо вирішення цієї проблеми визначили актуальність теми дисертаційної роботи, її мету та задачі.
Нормативну основу правового регулювання цін і ціноутворення в Україні закладено Конституцією України, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, які на принципово нових засадах регулюють відносини, що складаються у сфері ціноутворення. Разом з цим, правове регулювання ціноутворення в Україні не позбавлено й недоліків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЦІН І ЦІНОУТВОРЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок