Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ

СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ / сторінка 4

Назва:
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
1.
Рис. 1. Структурна схема установки з ЦКШ по переробці вугілля у піролізний газ
Основні матеріальні потоки в установці мають на рис.1 наступні умовні позначення: I – вугілля і вапняк; II – первинне повітря; III – вторинне повітря; IV – подача напівкоксу в топку; V – донна зола; VI – КЗЗ, продукти згоряння і зола; VII – газоподібні продукти згоряння ; VIII – летуча зола; IX – КЗЗ; Х – вугілля; XI – піролізний газ; XII – напівкокс; XIII – відвід напівкоксу.
Усю установку можна умовно поділити на п'ять технологічних ділянок: 1 – нижня частина топки (ділянка киплячого шару), 2 – верхня частина топки (ділянка пневмотранспорту), 3 – ділянка сепарації, 4 – піролізер, 5 – тракт повернення КЗЗ.
Основною метою розглянутого технологічного процесу є максимальний вихід піролізного газу на умовну одиницю палива (вугілля), за умови підтримки заданого якісного складу газу.
Попередньо підсушене і розмелене до фракцій визначеної величини вугілля подається до піролізеру. У піролізері відбувається напівкоксування вугілля внутрішнім способом, тобто тепло надходить від теплоносія – коксозольного залишку безпосередньо до часток обігрітого вугілля, таким чином забезпечуючи найбільшу поверхню взаємодії і, отже, більш високий відсоток вихіду піролізного газу.
Частина напівкоксу в суміші з КЗЗ за допомогою тракту повернення КЗЗ подається до топки, де відбувається його спалювання в киплячому шарі (КШ), частина відводиться на енергетичні потреби. Як дуття використовується повітря, яке спрямовується під ґратки киплячого шару і до L-клапана. Швидкість і тиск повітря підтримуються таким чином, щоб спалені частки палива за допомогою пневмотранспорту подавалися через зону сепарації до піролізеру і через тракт повернення КЗЗ – знову до топки (рециркулюючий КЗЗ). Передбачено також подачу вугілля безпосередньо до киплячого шару. Розподіл потоків коксозольного залишку, летючої золи і газоподібних продуктів згоряння відбувається в циклонах зони сепарації. Донна зола виводиться з нижньої зони топки, летюча – у циклоні тонкого очищення.
На сьогоднішній день системи управління подібними хіміко-тепловими технологічними процесами, розроблені на основі класичних методів синтезу, не задовольняють вимогам за багатьма параметрами ефективності управління.
З аналізу установки як об'єкту управління можна зробити висновок, що розглянутий технологічний процес є складним, багатомірним, багатозв'язним з великою кількістю прямих, перехресних і зворотних зв'язків. Виділено основні задачі, які повинна вирішувати система управління установкою в стаціонарному режимі за рахунок підтримки значень параметрів технологічних режимів у заданих межах і компенсації збурювань: забезпечення максимального питомого виходу піролізного газу завдяки підтримці температури процесу напівкоксування на заданому рівні, визначеному для кожної марки вугілля; забезпечення оптимального режиму згоряння палива; підтримка екологічних показників.
Виділено основні параметри процесу, завдяки яким здійснюється управління:
МШ – маса киплячого шару; ТШ – температура киплячого шару; – концентрація SO2 у газоподібних продуктах згоряння; ТКЗЗ – температура КЗЗ; GКЗЗ – вихід КЗЗ; TН – температура напівкоксування; МН - маса реагентів, що знаходяться в піролізері; Р – перепад тиску в зоні пневмотранспорту.
Зазначені обставини підкреслюють актуальність питання і обґрунтовують тему дисертаційної роботи. Проведений аналіз дозволив визначити напрямок розробок і сформулювати мету і задачі досліджень.
У другому розділі – “Математична модель і дослідження динаміки об'єкта управління”, розроблена математична модель технологічного процесу переробки вугілля у піролізний газ методом напівкоксування з циркулюючим киплячим шаром у частотній області і в просторі станів.
Відповідно до розподілу установки на ділянки і на основі аналізу техніко-технологічних особливостей були отримані рівняння матеріального і теплового балансів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок