Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ

СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ / сторінка 8

Назва:
СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,05 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
У результаті досліджень було визначене оптимальне сполучення таких параметрів нейронних мереж, як кількість схованих шарів, кількість нейронів у кожному шарі і функції активації нейронів. На рис. 7 представлені графіки, що відображають залежність кількості циклів навчання від кількості нейронів схованого шару в двошарових мережах, на основі яких побудовані нейрорегулятори і нейроспостерігачі для різних функцій активації (tansig – гіперболічної тангенціальної, logsig – логістичної сигмоідальної).
Рис. 7. Залежність кількості циклів навчання від кількості нейронів схованого шару для: а) нейрорегуляторів ЛСУ 2 (1) і ЛСУ 3 (2); б) нейрорегулятора (1) і нейроспостерігача (2) ЛСУ1
Для розробленої дворівневої системи оптимального управління технологічним процесом переробки вугілля у піролізний газ, яка представлена на рис. 8, проведено моделювання динамічних процесів. При цьому досліджувалися показники якості синтезованої системи — такі як точність, перерегулювання, час протікання перехідного процесу і його коливальність. Графіки перехідних процесів представлені на рис. 9.
У четвертому розділі – “Розробка розподіленої системи управління установкою з ЦКШ з переробки вугілля у піролізний газ на основі мережних промислових технологій”, запропоновано варіант побудови розподіленої системи управління установкою на основі промислової шини Profibus, алгоритм функціонування розподіленої системи управління, що реалізує дворівневу систему оптимального управління з корегувальними нейроелементами; розроблено комунікаційну модель взаємодії ведучих і ведених пристроїв системи автоматизації установки, досліджені часові характеристики розподіленої системи управління.
Рис. 8. Структура дворівневої системи оптимального управління технологічним процесом переробки вугілля у піролізний газ
Рис. 9. Криві перехідних процесів: а) зміни витрачання матеріальних потоків;
б) зміни температури процесів; в) зміни перепаду тиску в топці;
г) зміни маси шару і реагентів у піролізері.
Установка має розподілену структуру, є складним багатозв'язним об'єктом і конструктивно розбита на п'ять технологічних ділянок. Кожна ділянка оснащена датчиками і виконавчими органами. В основному це датчики температури, подачі повітря, витрачання потоку і аналізатори складу газоподібних продуктів згоряння, виконавчі органи – приводи і заслінки подачі вугілля і повітря.
Передбачається використання двох специфікацій Profibus, реалізованих спільно на одній шині: Profibus-DP і Profibus-FMS.
Протокол Profibus-DP призначений для високошвидкісної передачі даних на рівні приводів і датчиків. На цьому рівні контролери, обмінюються даними зі своїми периферійними пристроями через швидкий послідовний зв'язок.
Протокол Profibus-FMS призначений для рішення задач взаємодії на верхньому (цеховому) рівні і промисловому (field) рівні ієрархії промислових зв'язків.
Схематично пропонований варіант технічної реалізації розподіленої структури системи управління установкою по переробці вугілля у піролізний газ на базі промислової шини Profibus представлено на рис. 10.
Рис.10. Схема розподіленої системи управління установкою на базі шини Profibus
Для організації зв'язку з датчиками і виконавчими пристроями, що є веденими DP-пристроями, на нижніх (польових) рівнях управління використовується AS-інтерфейс.
Другий рівень – локальні системи управління (ЛСУ) технологічними модулями, що виконані на автономно працюючих програмувальних логічних контролерах (ПЛК), підключених до шини Profibus. Дані пристрої класифікуються як ведучі DP-пристрої класу 1 (DPM1). Підключення пристроїв AS-інтерфейсу до шини Profibus здійснюється через комутаційні модулі. Вони працюють як незалежні підсистеми, кожна з яких складається з одного ведучого пристрою і стосовних до нього ведених пристроїв. Кожний ведучий пристрій, може читати вхідні чи вихідні образи. Записувати дані у відомий DP-пристрій може тільки один ведучий пристрій (який задається при конфігуруванні).
Головний контролер системи, на базі якого виконаний координатор, обробляє інформацію, що надходить від ЛСУ і безпосередньо від датчиків і видає на ЛСУ координуючі та опорні сигнали.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: СИСТЕМА АВТОМАТИЧНОГО УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМ ПРОЦЕСОМ ПЕРЕРОБКИ ВУГІЛЛЯ У ПІРОЛІЗНИЙ ГАЗ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок