Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

Назва:
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
180
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ТАВРІЙСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
ОСИПОВСЬКИЙ Семен Миколайович
УДК 322
ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН
23.00.02 - політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата політичних наук
Сімферополь - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософських і соціальних наук Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Бабінов Юрій Олександрович,
Севастопольський національний технічний університет,
професор кафедри філософських і соціальних наук
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Наумкіна Світлана Михайлівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського, завідувач кафедри політичних наук, м. Одеса
кандидат філософських наук, доцент
Цвєтков Олександр Петрович,
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського, професор кафедри соціальной філософії , м.Сімферополь
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра соціальних теорій,
м. Одеса
Захист відбудеться “ 20 ” січня 2006 р. у 13 годин на засіданні Спеціалізованої вченої ради К52.051.07 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: м.Сімферополь , вул. Київська, 116-А.
З дисертацією можна ознайомиться в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського (95007, Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “9” грудня 2005 року.
Вчений секретар спеціалізованої ради М.В.Ніколко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ.
Актуальність теми дослідження. Наприкінці 80-х - початку 90-х рр. ХХ століття відбулися значні зміни на політичній карті світу, викликані розпадом Радянського Союзу й усієї світової соціалістичної системи. Тоталітарні в минулому держави стали на демократичний шлях розвитку. Однак зміни в політичній і економічній системах, що відбулися в незалежних державах, які утворилися, не привели до виходу з системної соціально-політичної кризи. Незважаючи на більш ніж десятиліття реформування, у жодній із пострадянських країн не вдалося сформувати демократичну політичну систему. Транзитивний період у цих країнах, у число яких входить й Україна, відзначений соціально-економічними та політичними кризовими явищами, що багато в чому утрудняють становлення і функціонування демократичних інститутів.
Однією з умов модернізації сучасного суспільства є посилення впливу політики на всі сторони життя, що стосується значної кількості людей, соціальних груп і суспільних інститутів. Не залишилися осторонь від цього процесу релігія та церква.
Релігія як одна з наймасовіших форм суспільної свідомості і церква як специфічний соціальний інститут пов'язані між собою системою різних відносин і відіграють значну роль у духовному, соціальному і політичному житті суспільства. При цьому місце, що займає в державах перехідного типу церква, не можна вважати суворо визначеним. При неодинакових умовах різні релігійні співтовариства можуть як сприяти процесу трансформації суспільства, так й істотно його гальмувати. У цих обставинах певний ступінь відповідальності за діяльність релігійних організацій покладається як на їхніх духовних лідерів, так і на державні органи. У демократичній державі необхідно виключити своє позаправове втручання в життя релігійних організацій, як це має місце в умовах тоталітарного режиму. Діяльність же церкви, спрямована на задоволення релігійних потреб громадян, повинна здійснюватися в межах чинного законодавства. Державній владі не варто втручатися в релігійну поведінку (вчинки, що реалізують релігійні розпорядження) і релігійні відносини (богослужбові зв'язки служителів культу і віруючих). Вона повинна з увагою ставитися до взаємовідношень, що складаються між релігійними організаціями й іншими інститутами цивільного суспільства. Особливо це важливо враховувати в країнах із складною конфесійною структурою.
Великого значення в наші дні набуває наукове дослідження оптимізації взаємозв'язків між державою та церквою, а також формування оптимальної моделі відносин між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ МОДЕЛІ ДЕРЖАВНО-ЦЕРКОВНИХ ВІДНОСИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок