Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЛОККОПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ ВІНІЛОВИХ МОНОМЕРІВ ТА ОЛІГОМЕРНИХ ІНІЦІАТОРІВ (СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ)

БЛОККОПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ ВІНІЛОВИХ МОНОМЕРІВ ТА ОЛІГОМЕРНИХ ІНІЦІАТОРІВ (СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ)

Назва:
БЛОККОПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ ВІНІЛОВИХ МОНОМЕРІВ ТА ОЛІГОМЕРНИХ ІНІЦІАТОРІВ (СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,36 KB
Завантажень:
223
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ХІМІЇ ВИСОКОМОЛЕКУЛЯРНИХ СПОЛУК
БУСЬКО
Наталія Анатоліївна
УДК 541.64:678.01:678.746
БЛОККОПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ ВІНІЛОВИХ МОНОМЕРІВ ТА ОЛІГОМЕРНИХ ІНІЦІАТОРІВ (СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ)
02.00.06 – хімія високомолекулярних сполук
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі олігомерів та синтетичних каучуків Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор Привалко Валерій Павлович,
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу теплофізики полімерів
Офіційні опоненти:
доктор хімічних наук Шевченко Валерій Васильович
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України,
завідувач відділу хімії сітчастих полімерів
кандидат хімічних наук, доцент Колендо Олексій Юрійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри хімії високомолекулярних сполук
Провідна організація:
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
відділ електрохімії органічних сполук
Захист відбудеться "30" травня 2001 р. о 14 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26 179.01 Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України / 02160 м. Київ, Харківське шосе, 48; тел. (044) 559-13-94, факс (044) 552-40-64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України (м. Київ, Харківське шосе, 48).
Автореферат розісланий " 26 " квітня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради Д 26.179.01
доктор хімічних наук Ю.М.Нізельський


Актуальність теми. Важливим напрямком хімії і технології полімерних матеріалів є одержання матеріалів з новими властивостями на основі заданого поєднання відомих полімерів. Одним із шляхів вирішення цього завдання є створення блоккополімерів. В залежності від хімічної природи блоків, їхньої довжини, кількості і послідовності чергування, а також їхньої здатності до кристалізації можна отримувати матеріали із структурою і властивостями, суттєво відмінними від властивостей вихідних компонентів. Великі потенційні можливості блоккополімерів обумовили підвищений інтерес до них в останні роки, тому пошук нетрадиційних методів синтезу цих матеріалів є важливим і актуальним завданням. Перспективним методом одержання блоккополімерів з високим ступінем чистоти блоків є метод радикальної полімеризації з використанням олигомерного ініціатору. Цей метод дозволяє об'єднувати блоки різної природи і структури та вводити з поліініціатором чітко охарактеризовані за молекулярними масами і властивостями блоки. Використання радикальної полімеризації в синтезі блоккополімерів обумовлено значно меншою її чутливістю до впливів домішків, які є суттєвими для іонної полімеризації, і дозволяє розширити діапазон мономерів, які використовуються. Застосування методу фотоініційованої радикальної полімеризації дає можливість суттєво спростити синтез блоккополімерів за рахунок зменшення часу, зниження температури та тиску при проведенні процесу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дана дисертаційна робота виконана у відділі олігомерів та синтетичних каучуків ІХВС НАН України у відповідності до планів основних науково-дослідних робіт ІХВС НАН України зокрема: "Фотополімеризація в синтезі олігомерів з функціональними кінцевими групами і здатні до фотоотвердження полімерні матеріали на їх основі" (1990-1992), № держ. реєстрації 0193U039268; "Здатні до термо- та фотоотвердження компаунди на основі реакційноздатних олігомерів" (1993-1995), № держ. реєстрації 0193U040043; "Ініціатори радикальної полімеризації з реакційноздатними функціональними групами для виробництва олігомерів" (1995-2000), № держ. реєстрації 0194U023019.
Мета і задачі роботи. Мета роботи полягала в розробленні методів синтезу олігомерних азо- і поліазоініціаторів, встановленні закономірностей процесів формування блоккополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів та вивчення властивостей синтезованих сполук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БЛОККОПОЛІМЕРИ НА ОСНОВІ ВІНІЛОВИХ МОНОМЕРІВ ТА ОЛІГОМЕРНИХ ІНІЦІАТОРІВ (СИНТЕЗ, СТРУКТУРА І ВЛАСТИВОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок