Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВИ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВИ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВИ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,52 KB
Завантажень:
404
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Раздел 4 Панлогизм модели трансформации государства в Немецкой класс
ической философии ……………………………………………………………


ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СТАВЧЕНКО СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 1 (091)
ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВИ
(ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 09.00.05 – історія філософії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Дніпропетровського національного
університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філософських наук, професор
Панфілов Валерій Олександрович,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри філософії
Офіційні опоненти: | доктор філософських наук, професор
Ярошовець Володимир Іванович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії філософії
кандидат філософських наук, доцент
Чичков Анатолій Григорович,
Український державний хіміко-технологічний університет,
завідувач кафедри філософії
Провідна установа: | Донецький національний університет
Захист відбудеться “26” червня 2003 р. о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.11 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філософських наук у Дніпропетровському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, просп. Гагаріна, 72, ауд. 307.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “25” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Окороков В.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Минуле століття було приречене стати свідком безпрецедентних за своїм масштабом соціально-політичних катаклізмів і трансформацій. Серед багатьох детермінант даних процесів значну роль відігравали політико-філософські вчення, в яких пропонувалися різні моделі оптимальної держави. Багато з них з різним ступенем успішності були втілені в життя. Пошук оптимальних форм держави не припиняється й сьогодні. Особливо активно ці процеси відбуваються в перехідних суспільствах і, зокрема, в сучасній Україні. Проголошений курс на реформування політичної системи вимагає вирішення цілого комплексу питань, ключовим з яких є питання про шляхи трансформації держави. Успішне розв’язання цих завдань передбачає звернення до досвіду філософського осмислення трансформації держави в європейській світській інтелектуальній традиції, видатними представниками якої є Платон, Арістотель, Т. Гоббс, Дж. Локк, І. Кант і Г.В.Ф. Гегель.
Теоретична складова актуальності запропонованого дослідження може бути презентована в трьох аспектах. По-перше, однією з фундаментальних філософських проблем виступає з’ясування закономірностей розвитку філософії. Предметна сфера даного дослідження пов’язана із з’ясуванням закономірностей розвитку філософії і саме це дозволяє констатувати факт його приналежності до спектру історико-філософської проблематики. По-друге, протягом останніх декількох десятиліть однією з провідних тем філософського дискурсу є проблема логіки розвитку наукового знання. Дослідження її різних аспектів, як правило, здійснювалося на основі аналізу матеріалу, наданого природничими науками. Подальша конкретизація проблеми логіки розвитку наукового знання породжує необхідність вивчення комплексу суспільно-гуманітарних наук, до яких відноситься й політична наука. Політологія сформувалася як самостійна наукова дисципліна лише в другій половині XIX – початку ХХ століття, в той час як достатньо розвинуті філософсько-політичні концепції з’явились декілька століть до того. З огляду на це виникає низка питань, пов’язаних зі з’ясуванням причин, що обумовили тривале перебування політичного знання в межах філософського, з виявленням закономірностей його розвитку, а також з визначенням тих факторів, що зумовили появу політичної науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІЛОСОФСЬКЕ ОСМИСЛЕННЯ ТРАНСФОРМАЦІЇ ДЕРЖАВИ (ІСТОРИКО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок