Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

Загрузка...

РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії) / сторінка 10

Назва:
РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Подано маловідомі дані про створення урядом і діяльність допоміжних органів біженцям з Османської імперії – “Комітету для допомоги константинопольським грекам, що прибули в Одесу”, Одеської грецької допоміжної комісії, про проведення загальноросійської підписки для збору коштів з метою викупу полонених греків – жителів Хіосу, Кассандри і Сидонії.
Отже, зроблено висновки, що міські грецькі громади Херсонської губернії, серед яких особливо виділялася одеська, непохитно зберігали національну своєрідність, підтримували зв’язок з Батьківщиною, поступово ставали заможними і квітучими. На новому місці їм суттєво допомогли пільги та привілеї, надані Росією. Але й тут проглядається подвійність політики російського уряду та його представників на місцях, зокрема, в Одесі, по відношенню до тамтешніх греків та тих, що втікали до міста. Урядова політика була сприятливою для їхнього влаштування, та політичні обставини змусили керівництво краю посилити нагляд за ними, обмежити у веденні революційної діяльності і можливостях лишити Одесу для участі у повстанні в Дунайських князівствах. Російський уряд всіляко намагався відвести підозри в організації останнього, тому допомога втілювалася у християнсько-філантропічні діяння і надавалася тим грекам, які приїжджали до Одеси з метою врятуватися від турецьких переслідувань.
Четвертий розділ – “Грецький компонент в іноземній колонізації Російської імперії (на матеріалах Херсонської губернії)”, який складається з чотирьох підрозділів, присвячено найменш вивченому в історіографії питанню – прибуттю та облаштуванню грецьких колоністів.
Велика кількість іноземних колоній на півдні імперії і, зокрема, в Херсонській губернії, обумовила появу значної законодавчо-правової документальної бази, створення адміністративних закладів для нагляду за ходом переселення та облаштуванням іммігрантів. Ці процеси розглянуто у підрозділі .1. “Система управління іноземними колоніями та законодавча база оселення переселенців”. Грецький компонент був присутній у колоніях, які складалися також з представників інших балканських народів, насамперед, болгар. Датування заснування греко-болгарських колоній є де в чому суперечливим: у підрозділі 4.2. “Заснування греко-болгарських колоній” порівняно відомості, які традиційно увійшли до історіографії, з уточненнями, знайденими нами в архівних документах. Підрозділ 4.3. “Грецька військова колонізація” присвячено передісторії колонії Олександрівка, тобто Грецькому піхотному батальйону, що існував під Одесою у 1803–1819 рр. і був наступником Грецького дивізіону (1795–1797 рр.). Обставини заснування колоній та влаштування переселенців, топонімію поселень розглянуто в підрозділі 4.4. “Розвиток греко-болгарських колоній”. Тут же висвітлено питання взаємин поміж поселенцями у поліетнічних колоніях. З аналізу розвитку греко-болгарських колоній випливає, що вони різнилися за демографічними та економічними показниками. Найбільш заселеними та розвинутими були Великий та Малий Буялики, Паркани, Катаржина, Тернівка.
Отже, іноземна колонізація посідала чільне місце у російській політиці щодо заселення приєднаних південних територій, а греко-болгарські колонії стали своєрідним феноменом і являють собою дуже цікавий предмет дослідження. Ці переселенці принесли з собою нові знання з сільського господарства, садівництва та шовківництва. Величезний пласт фактичних відомостей та їхній аналіз, які містить дисертаційне дослідження, стають вихідною точкою у подальших пошуках.
У висновках узагальнено основні результати дисертаційного дослідження. Вони зводяться до наступних положень:
1. Російська “політика покровительства” щодо греків-іммігрантів у кінці XVIII – першій третині ХІХ ст. досі не була окремим предметом комплексного дослідження. Наявна історіографічна база дозволяє розкрити лише окремі моменти цієї проблематики. Висвітлити їх більш повно, зробити компонентами єдиного процесу дало змогу вивчення архівних та опублікованих документів і матеріалів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок