Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

Загрузка...

РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії) / сторінка 8

Назва:
РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,60 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
: Госполитиздат, 1960 – 1972; Сер. . — Т.–VIII. — М.: Госполитиздат, 1974 – 1995. і критично нами переосмислені, стали базовими для виділення та дослідження “політики покровительства”.
У роботі широко використано статистичні матеріали. Здебільшого вони представлені Відомостями Контори опікунства новоросійських іноземних поселенців (ДАОО, ф. 6). Статистичні матеріали містять демографічні показники в колоніях, показники матеріального та господарчого добробуту (ДАОО, ф. 6; ДАХО, ф. 14); ревізькі реєстри (ДАХО, ф. 22), метричні книги (ДАМО, ф. 484), списки міських мешканців (КУ ІА, ф. 1, 514).
На шпальтах періодики (газета “Одесский вестник”, 1827–1830 рр.) публікувалися відомості про торгівлю, етнографічні та історичні нариси; у період російсько-турецької війни 1828–1829 рр. громадськість мала змогу уважно слідкувати за розгортанням подій, ходом військових дій.
Безперечну цінність мають матеріали особистого походження, які яскраво доповнюють фактичний матеріал, на емоційному рівні занурюючи дослідників у тему, що вивчається Записка графа Иоанна Каподистриа о его служебной деятельности // Сборник русского исторического общества. — Т. 3. — СПб, 1868. — С. 163–296.; Каподистрия И. Записка о нынешнем состоянии греков / Сост. Г. Л. Арш // Славяно-балканские исследования. Историография и источниковедение. Сб. ст. и мат. — М.: Наука, 1972. — С. 359–386; Письма герцога Армана Эммануила де Ришелье Самуилу Христиановичу Контениусу. 1803–1814 гг. / Под ред. О. В. Коноваловой. — Одесса: ТЭС, 1998. — 283 с..
Використана джерельна база завдяки своїй репрезентативності дозволила створити емпіричну основу цього дисертаційного дослідження.
У підрозділі 1.4. “Методи дослідження” розглянуто перераховані вище теоретико-методологічну основу та методи дослідження, використання яких допомогло проаналізувати грецьку імміграцію в Російську імперію на тлі історичної доби. Основну увагу приділено синхроністичному методу історичних досліджень: принцип включення двобічних контактів у інші, більш широкі зв’язки є дуже плідним. У нашому випадку він дозволив з’ясувати ступінь і характер впливу міжнародної ситуації в Європі кінця XVIII – першої третини ХІХ ст. на розвиток російської “політики покровительства” та перебіг у цих умовах грецької імміграції у південноукраїнські землі.
Отже, велика кількість різноманітних джерел та літератури дала змогу при їх комплексному використанні реконструювати та дослідити події, обумовлені поставленими завданнями, пов’язаними з проблемою російської “політики покровительства” щодо греків-іммігрантів у кінці XVIII – першій третині ХІХ ст.
Другий розділ – “Східне питання та генеза російської “політики покровительства” – складається з чотирьох підрозділів, у яких поетапно простежено появу та розвиток “політики покровительства” у ході російсько-турецьких та загальноєвропейських відносин та виявлено її вплив на російсько-грецькі взаємини. У підрозділі 2.1. “Кючук-Кайнарджийська мирна угода 1774 р. та зародження російської “політики покровительства” доведено, що саме на основі пунктів угоди інтерпретувалося право Росії надавати “покровительство” православному населенню Туреччини. У цей же час починається масова імміграція греків у Росію. Підтвердження цих постанов Ясською мирною угодою 1791 р. остаточно закріпило за Росією роль “патрона”. У підрозділі 2.2. “Російська “політика покровительства” у контексті Східного питання” розглядається розвиток “політики покровительства” у період з
1790-х рр. до Бухарестського миру 1812 р., коли прозоро проглядалася амбівалентність російського заступництва та протекціонізму. У час, коли Левант став ареною жорстокої боротьби між Францією, Великобританією та Росією, остання, не бажаючи втратити свого впливу, прагнула зберегти позитивні стосунки з Туреччиною, водночас не занапастивши відносини з підданими султана. Щоб здійснити такі прагнення, російська дипломатія на початку ХІХ ст.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: РОСІЙСЬКА “ПОЛІТИКА ПОКРОВИТЕЛЬСТВА” ЩОДО ГРЕКІВ-ІММІГРАНТІВ В КІНЦІ XVIII – ПЕРШІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ. (на матеріалах Херсонської губернії)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок