Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ ХРОМУ З ВУГЛЕЦЕМ І d-МЕТАЛАМИ V ГРУПИ

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ ХРОМУ З ВУГЛЕЦЕМ І d-МЕТАЛАМИ V ГРУПИ

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ ХРОМУ З ВУГЛЕЦЕМ І d-МЕТАЛАМИ V ГРУПИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,18 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МАТЕРІАЛОЗНАВСТВА
Ім. І. М. ФранцевиЧа
ДОВБЕНКО Олександр Іванович
УДК 541.1:669.017[669.26'293'784+669.26'294'784]
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ
ХРОМУ З ВУГЛЕЦЕМ І d-МЕТАЛАМИ V ГРУПИ
Спеціальність: 02.00.04 – фізична хімія
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України.
Науковий керівник: | кандидат хімічних наук
Бондар Анатолій Адольфович,
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
старший науковий співробітник відділу
фізичної хімії неорганічних матеріалів.
Офіційні опоненти:  | доктор хімічних наук, професор
Лопато Лідія Михайлівна
Інститут проблем матеріалознавства
ім. І.М. Францевича НАН України,
завідувач відділу фізико-хімії та технології тугоплавких оксидів;
доктор технічних наук
Іванченко Володимир Григорович,
Інститут металофізики ім. В.Г. Курдюмова
НАН України, завідувач відділу фазових рівноваг.
Провідна установа: | Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, хімічний факультет,
кафедра фізичної хімії, м. Київ.
Захист відбудеться 27.05.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.207.02 в Інституті проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України за адресою: 03142, м. Київ, вул. Кржижанівського, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України (м. Київ, вул. Кржижанівського, 3)
Автореферат розісланий 17.04.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Куліков Л.М.


Актуальність теми. Сучасна техніка потребує матеріалів, які характеризу-ються високою зносостійкістю та жароміцністю. Для наукового обґрунтування розробки нових матеріалів необхідна інформація про діаграми стану відповідних систем. Знання про структуру сплавів і процеси їх утворення, врахування стабільності та складу фаз, що знаходяться в рівновагах, дозволяють провести вибір складів сплавів, перспективних для промислового використання, та оптимізувати умови їх виробництва і експлуатації.
Композиції на основі тугоплавких систем, що включають хром та тугоплавкі карбіди, вважаються перспективними матеріалами з високими експлуатаційними характерис-тиками при високих температурах і наванта-женнях, про що свідчить ряд статей та патентів. Проведені в Інституті проблем матеріалознавства та Інституті металофізики НАН України дослідження систем хром–d-метали IV групи–вуглець показали перспективність евтектичних сплавів хром–карбід титану для розробки нових жароміцних матеріалів. Аналогічні системи з d-металами V групи, в яких існують евтектики такого ж типу, вивчені недостатньо. Тому дослідження фазових рівноваг у системах хрому з вуглецем і d-металами V групи є актуальним, оскільки воно дасть змогу виявити склад сплавів, цікавих з точки зору практичного використання, і прослідкувати закономірності зміни топології будови діаграм стану систем хром–d-метал IV-VI групи–вуглець.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана у відділі фізичної хімії неорганічних матеріалів Інституту проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича (м. Київ) у рамках теми Діаграми стану і термодинаміка багатокомпонентних систем на основі s, p-елементів і перехідних металів, як наукова основа розробки конструкційних сплавів з підвищеною питомою міцністю, жаростійких покриттів, високотемпературних припайних матеріалів та сплавів з особливими електрофізичними властивостями, номер державної реєстрації 0100U006338 (2000-2002 рр.).
Мета і задачі дослідження. Мета роботи – побудувати діаграми стану систем Cr–Nb–C та Cr–Ta–C у широкому температурному і в повному концентраційному інтервалах на основі експериментального дослідження сплавів цих систем та спільної обробки отрима-них результатів та літературних даних; на основі аналізу отриманих та літера-турних даних про будову діаграм стану систем, утворених хромом з d-металами IV-VI групи та вуглецем, встановити загальні риси фізико-хімічної взаємодії для систем цієї групи; визначити склад сплавів, перспективних для практичного використання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ В ПОТРІЙНИХ СИСТЕМАХ ХРОМУ З ВУГЛЕЦЕМ І d-МЕТАЛАМИ V ГРУПИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок