Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТУПІНЬ ВПЛИВУ А-БАКТЕРИНУ НА КОЛОНІЗАЦІЮ ТА АДГЕЗИВНІ ВЛАСТИВОСТІ КЛІНІЧНО ЗНАЧУЩИХ СПІВЧЛЕНІВ МІКРОБІОЦЕНОЗУ ШКІРИ

СТУПІНЬ ВПЛИВУ А-БАКТЕРИНУ НА КОЛОНІЗАЦІЮ ТА АДГЕЗИВНІ ВЛАСТИВОСТІ КЛІНІЧНО ЗНАЧУЩИХ СПІВЧЛЕНІВ МІКРОБІОЦЕНОЗУ ШКІРИ

Назва:
СТУПІНЬ ВПЛИВУ А-БАКТЕРИНУ НА КОЛОНІЗАЦІЮ ТА АДГЕЗИВНІ ВЛАСТИВОСТІ КЛІНІЧНО ЗНАЧУЩИХ СПІВЧЛЕНІВ МІКРОБІОЦЕНОЗУ ШКІРИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,16 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА „ІНСТИТУТ МІКРОБІОЛОГІЇ ТА ІМУНОЛОГІЇ ім. І.І. МЕЧНИКОВА АМН УКРАЇНИ”
ПОКРИШКО Олена Володимирівна
УДК 616.5-008.87- 085.37] - 093
СТУПІНЬ ВПЛИВУ А-БАКТЕРИНУ
НА КОЛОНІЗАЦІЮ ТА АДГЕЗИВНІ ВЛАСТИВОСТІ
КЛІНІЧНО ЗНАЧУЩИХ СПІВЧЛЕНІВ МІКРОБІОЦЕНОЗУ ШКІРИ
03.00.07 – мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті
ім. І.Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник: | доктор медичних наук, профессор Климнюк Сергій Іванович, Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри медичної біології, мікробіології, вірусології та імунології.
Офіційні опоненти: | доктор медичних наук, професор Бірюкова Світлана Василівна, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри клінічної імунології та мікробіології.
доктор медичних наук, професор Палій Ірина Гордіївна, Вінницький національний медичний університет ім. М.П. Пирогова МОЗ України, професор кафедри поліклінічної терапії і сімейної медицини
Захист відбудеться “28” грудня 2007 р. о 11.00 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої ради Д 64.618.01 при ДУ “Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України” (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14 - 16).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ „Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова АМН України” (61057, м. Харків, вул. Пушкінська, 14-16).
Автореферат розісланий “24 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук, ст. н. с. С.В. Бруснік


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет – ендокринно-обмінне захворювання з імуноасоційованим компонентом механізму розвитку, частота виникнення якого в людській популяції має тенденцію до зростання. У структурі найчастіших причин інвалідності та смертності людей цукровий діабет йде за атеросклерозом і новоутворами (Ефимов А.С., 2005). Через зростаючу поширеність і тяжкі ускладнення цукровий діабет залишається однією з найактуальніших проблем клінічної медицини. Серед ускладнень цукрового діабету чи не найтяжчими треба вважати некротично-запальні ураження стопи, або синдром стопи діабетика (ССД) (Ляпіс М.О., Герасимчук П.О, 2001). Вони виникають у 25% хворих (Огоновський В.К. і співавт., 2001; Мальцин А.А. и др., 2000). Як правило, їх спричиняють представники нормальної мікрофлори шкіри нижніх кінцівок. Загальновідомим стало твердження про полімікробну природу такого гнійного вогнища, яке локалізується на стопі у хворих, за участю аеробних і факультативно анаеробних збудників (Марциник Е., Тищенко И., Душкина С., 2004; Бідненко С.І., Міхневич О.Е., 2001; Viswanathan V. et al., 2002). Актуальність проблеми лікування гнійно-некротичних уражень стопи не зменшується. Це пов'язано із збільшенням кількості таких хворих, а також із значним числом високих ампутацій при цьому захворюванні (Василюк М.Д., Василюк С.М., 2001).
Сьогодні застосовуються різноманітні препарати, направлені на боротьбу з гнійно-септичними процесами різної локалізації та етіології. Але у зв’язку з генетичною, екологічною мінливістю мікроорганізмів багато з них виявляються мало або взагалі неефективними щодо окремих видів бактерій. Тому актуальним питанням є створення препаратів з нормофлори людини, які б могли ефективно впливати на умовно-патогенні мікроорганізми, що спричиняють хвороби (Янковский Д.С., 2005; Кременчуцький Г. Н. і співавт., 2003; Смирнов В.В., Коваленко Н.К. і співавт., 2002; Sanders M., 2003). Застосування евбіотиків базується на розумінні ролі нормальної мікрофлори для організму людини в процесах, які забезпечують механізми неспецифічної резистентності (антагоністичної ролі) щодо збудників інфекцій, формуванні імунної відповіді, а також з’ясовуванні їх антидотної, антиоксидантної, антиканцерогенної ролі в макроорганізмі (Лясковский Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СТУПІНЬ ВПЛИВУ А-БАКТЕРИНУ НА КОЛОНІЗАЦІЮ ТА АДГЕЗИВНІ ВЛАСТИВОСТІ КЛІНІЧНО ЗНАЧУЩИХ СПІВЧЛЕНІВ МІКРОБІОЦЕНОЗУ ШКІРИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок