Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕЦЕНАТИ І СУСПІЛЬНІ ДІЯЧІ ТАРНОВСЬКІ, ЇХ МІСЦЕ І РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ХІХ ст.

МЕЦЕНАТИ І СУСПІЛЬНІ ДІЯЧІ ТАРНОВСЬКІ, ЇХ МІСЦЕ І РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ХІХ ст.

Назва:
МЕЦЕНАТИ І СУСПІЛЬНІ ДІЯЧІ ТАРНОВСЬКІ, ЇХ МІСЦЕ І РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ХІХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,15 KB
Завантажень:
515
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Товстоляк Надія Миколаївна
УДК 940 (477) : 7.078
МЕЦЕНАТИ І СУСПІЛЬНІ ДІЯЧІ ТАРНОВСЬКІ,
ЇХ МІСЦЕ І РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ХІХ ст.
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії України Криворізького державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
КОЖУХАР Олександр Іванович,
Криворізький державний педагогічний університет,
завідувач кафедри всесвітньої історії

Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ШВИДЬКО Ганна Кирилівна,
Національний гірничий університет,
професор кафедри історії та політичної теорії
кандидат історичних наук
КАЮК Дмитро Григорович,
Дніпропетровський державний університет
внутрішніх справ,
доцент кафедри теорії та історії держави і права,
декан факультету заочного навчання
навчально-наукового інституту правознавства
 
Провідна установа: Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться “22” березня 2006 р. о 13:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.14 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, пл. Тараса Шевченка, 1, Палац студентів, ауд. 30
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий “18” лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент І. О. Кривий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В сучасній історичній науці одне з чільних місць посідають персонологічні дослідження, оскільки мають вирішальне значення для з’ясування ролі української національної еліти в різні історичні періоди. Актуальною є проблема аналізу доробку не тільки окремих осіб, а й цілих родин, які своєю діяльністю зумовлювали поступальність історичного розвитку України. В цьому контексті привертає увагу меценатська і суспільна діяльність українських дворян в ХІХ ст., що сприяла розвитку українських земель у складі Російської імперії. Усвідомлюючи місце свого народу в світовій історії та його право на національне самовизначення, українські дворяни – нащадки козацької старшини стали носіями національної ідеї, намагалися своєю суспільною та благодійною діяльністю покращити життя українців, були рушійними силами прогресивних перетворень у суспільстві.
Найбільш цікавою та репрезентативною з усіх провідних українських дворянських родин ХІХ ст. є численна родина Тарновських. Вона складалася з трьох лівобережних гілок та разом з родичами з інших відомих дворянських родин українських губерній нараховувала біля 800 осіб. Враховуючи їх вклад у розвиток української культури і науки, реформаторські ініціативи, зокрема В.В. Тарновського – старшого, В.В. Тарновського – молодшого, Я.В. Тарновського, В.М. Тарновського, В.П. Тарновської та інших, у скасуванні кріпацтва, у створенні та фінансуванні мережі медичних та освітянських закладів, діяльності повітових та земських установ, українських громад та товариств дослідження зумовлює науковий інтерес.
Визначення місця та ролі дворян Тарновських в історії України ХІХ ст. особливо актуальне тому, що як в імперські, так і в радянські часи їх не без підстави вважали українськими націоналістами і сепаратистами Біляшівський М. Брама в країну майстрів // Українська культура. – 2000. – № 2. – С. 26. , а життя та суспільна діяльність, матеріали родинних архівів Тарновських тривалий час залишалися поза увагою дослідників. Тому актуальність дисертації визначається через відсутність системного наукового дослідження меценатської та суспільної діяльності родини, а також через необхідність опрацювання їх історико-культурної спадщини як цінних джерел з історії України ХІХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МЕЦЕНАТИ І СУСПІЛЬНІ ДІЯЧІ ТАРНОВСЬКІ, ЇХ МІСЦЕ І РОЛЬ В ІСТОРІЇ УКРАЇНИ ХІХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок