Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В СТРУКТУРІ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ

МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В СТРУКТУРІ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ

Назва:
МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В СТРУКТУРІ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,47 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Карпухно Ірина Олександрівна
УДК 336.14
МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В СТРУКТУРІ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Чаусовський Олександр Михайлович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної теорії
(м. Донецьк)
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, доцент Дементьєв Вячеслав Валентинович, Донецький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної теорії (м. Донецьк);
кандидат економічних наук, доцент Хорошева Олена Іванівна, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри фінансів і банківської справи (м.Донецьк).
Провідна установа:
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії та економічних методів управління (м. Харків).
Захист відбудеться 24 травня 2005 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м.Донецьк, вул. Челюскінців, 198а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У сучасних умовах відбувається теоретичне переосмислення сутності і принципів організації державних фінансів у контексті сучасної економічної теорії і реалій ринкової системи. Трансформація державних фінансів у транзитивній економіці вимагає сучасних концептуальних підходів до розуміння і реформування бюджету, бюджетного механізму і міжбюджетних відносин.
Міжбюджетні відносини є основною складовою взаємин центральних і місцевих органів влади в галузі державних фінансів і, відповідно, державного і місцевого бюджетів. Устрій держави (унітарний чи федеративний) відбивається на міжбюджетних відносинах, але головну роль відіграє ступінь централізації управління. У сучасній Україні відбуваються процеси децентралізації, що породжують новий, більш складний тип взаємин у бюджетній сфері. У зв'язку з цим існує необхідність розробки нового підходу до визначення сутності й організації міжбюджетних відносин, застосуванню гнучких систем державної бюджетної і податкової політики. Вимагають наукового обґрунтування положення про економічні основи застосування різних методів і інструментів міжбюджетних відносин; межі міжбюджетного перерозподілу коштів; вплив міжбюджетних відносин на рівень економічного розвитку регіонів; критерії надання міжбюджетних трансфертів.
Вагомий внесок у розвиток концептуальних питань державних фінансів внесли такі іноземні вчені, як Е.Аткинсон, С.Браун, П.Джексон, Дж.Калис, Дж.Кейнс, Р. і П. Масгрейв, Дж.Стиглиц, М.Фрідмен. Серед російських економістів слід назвати Л.Дробозіну, А.Ковальова, Л.Полозенко, В.Родіонову, Б.Сабанті, Л.Якобсона. Теоретичне обґрунтування окремих аспектів проблем державних фінансів знайшло відображення у роботах таких українських вчених як: В.Базилевич, О.Василик, В.Геєць, А.Гріценко, В.Дементьєв, Л.Дмитриченко, І.Луніна, В.Міщенко, Ю.Ніколенко, В.Опарін, Ю.Пасічник, С.Слухай, В.Федосов, О.Хорошева, О.Чаусовський, С.Юрій, А.Чухно.
Визнаючи значний внесок перелічених вчених-економістів у розробку проблем державних фінансів і міжбюджетних відносин, слід зазначити, що вимагає подальшого, більш детального дослідження механізм міжбюджетних відносин в умовах перехідної економіки. Залишається неповним теоретичне обґрунтування впливу місцевих бюджетів на соціально-економічний стан регіону, а також міжбюджетних відносин як інструмента фінансового регулювання регіонального розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖБЮДЖЕТНІ ВІДНОСИНИ В СТРУКТУРІ ДЕРЖАВНИХ ФІНАНСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок