Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ МЕХАНІКИ РУЙНУВАННЯ СТАРІЮЧИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ АНІЗОТРОПНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ СТАЛОМУ ЗОВНІШНЬОМУ НАВАНТАЖЕННІ

ЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ МЕХАНІКИ РУЙНУВАННЯ СТАРІЮЧИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ АНІЗОТРОПНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ СТАЛОМУ ЗОВНІШНЬОМУ НАВАНТАЖЕННІ

Назва:
ЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ МЕХАНІКИ РУЙНУВАННЯ СТАРІЮЧИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ АНІЗОТРОПНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ СТАЛОМУ ЗОВНІШНЬОМУ НАВАНТАЖЕННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,32 KB
Завантажень:
423
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕХАНІКИ ІМЕНІ С.П. ТИМОШЕНКА
ГАВРИЛОВ ГРИГОРІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 539.375
ЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ МЕХАНІКИ РУЙНУВАННЯ СТАРІЮЧИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ АНІЗОТРОПНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ СТАЛОМУ ЗОВНІШНЬОМУ НАВАНТАЖЕННІ
01.02.04 – механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Камінський Анатолій Олексійович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України,
завідувач відділу.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук,
Коханенко Юрій Васильович,
Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, завідувач відділу;
кандидат фізико-математичних наук, доцент Лебедєва Ірина Валеріївна, Український державний університет харчових технологій, Міністерство освіти і науки України, доцент кафедри.
Провідна установа:
Київський національний університет ім. Т.Шевченка, кафедра механіки суцільних середовищ, м. Київ.
Захист відбудеться 2805.2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01 в Інституті механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України за адресою:
03057, м. Київ-57, вул. Нестерова, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України.
Автореферат розісланий 05.04.2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.166.01
д.ф.-м.н. Жук О.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми і ступінь досліджуваності тематики дисертації. Дана дисертаційна робота присвячена дослідженню докритичного росту руйнуючих тріщин в анізотропних старіючих в'язкопружних матеріалах, прикладами яких можуть бути композитні матеріали, у яких реологічні властивості компонентів змінюються з плином часу, тобто підлягають процесам старіння. Це викликано тим, що у сучасній техниці та будівництві матеріали працюють у різних природніх (температура, вологість оточуючого середовища, сонячна радіація та ін.) та штучних (агресивні гази, пари, радіаційне випромінювання та ін.) умовах, які призводять до процесів старіння цих матеріалів. А для того, шоб забезпечити їх надійну та довговічну роботу в таких умовах, необхідно проводити дослідження по руйнуванню цих матеріалів з урахуванням зміни у часі їх реологічних параметрів.
Однією з головних цілей досліджень механіки руйнування в'язкопружних тіл є встановлення закономірностей між їх реологічними властивостями та процесом повільного докритичного росту тріщин руйнування у цих тілах. Умовно можна відмітити два підходи до аналізу роста тріщин –- мікроструктурний та феноменологічний. Більшість досліджень виконано за допомогою феноменологічного підходу, який базується на методах механіки суцільного середовища та концепціях механіки руйнування.
В основному при дослідженнях руйнування лінійних в'язкопружних матеріалів використовують два основних метода –- принцип відповідності (перетворення Лапласа) та метод Больцмана-Вольтерра.
У задачах анізотропної лінійної в'язкопружності застосування принципа Вольтерра призводить до проблеми розшифрування нераціональних функцій від інтегральних операторів в'язкопружності. Традиційно таку розшифровку проводять шляхом представлення у ряд Тейлора. Але він збігається дуже повільно і є труднощі при його чисельному обчисленні. Тому деякі з авторів запропоновують різні апроксимації.
У роботах А.О.Камінського було запропоновано проводити розшифровку нераціональних функцій від резольвентних інтегральних операторів шляхом їх розкладу у ланцюговий дріб. Таке представлення має гарну властивість збіжності, яка є у звичайних правильних неперервних дробів. Необхідною умовою застосування цього способа є резольвентність оператора, яка виконується для всіх операторів лінійної теорії в'язкопружності.
Дослідженню теоретичних аспектів механіки руйнування в'язкопружних тіл присвячені публікації Г.І.Баренблатта, А.О.Камінського, Б.В.Кострова, Й.Й.Лучко, Є.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЛІНІЙНІ ЗАДАЧІ МЕХАНІКИ РУЙНУВАННЯ СТАРІЮЧИХ В'ЯЗКОПРУЖНИХ АНІЗОТРОПНИХ МАТЕРІАЛІВ ПРИ СТАЛОМУ ЗОВНІШНЬОМУ НАВАНТАЖЕННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок