Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА В ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВІ АНГЛІЇ

КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА В ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВІ АНГЛІЇ

Назва:
КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА В ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВІ АНГЛІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,10 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ШАДРІНА Тетяна Володимирівна
УДК 820.015:82.091 “18 / 19”
КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА
В ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВІ АНГЛІЇ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі англійської філології Мелітопольського державного педагогічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
КОЗЛОВ Олександр Спиридонович
завідувач кафедри української і світової
культури Севастопольського державного
технічного університету
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
ТОРКУТ Наталія Миколаївна
провідний науковий співробітник
наукової лабораторії ренесансних студій
Запорізького державного університету

кандидат філологічних наук, доцент
ГЛУШКО Олена Олександрівна
заступник декана філологічного факультету
Дніпропетровського національного університету
Провідна установа: Харківський національний університет В.Н.Каразіна,
кафедра зарубіжної літератури, Міністерство освіти і науки України.
 
Захист відбудеться “23“ квітня 2003 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.178.02 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України ( 01001, м.Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України ( 01001, м.Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “19” листопада 2002 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гайнічеру О.І.Загальна характеристика роботи
У вітчизняному літературознавстві немає комплексних досліджень діяльності англійської ритуально-міфологічної школи, що стояла біля витоків популярної в сучасній літературній критиці міфологічної методології.
Доцільність використання міфологічної методології зумовлена передусім тим, що однією з найбільш гострих і актуальних проблем ХХ ст. є зневіреність людини, проблема втрати морально-духовних цінностей, і, нарешті, загальносоціальна загроза, що постала перед сучасним суспільством. За таких обставин концепція міфу виступає однією з альтернатив вирішення глобальних і конкретно-індивідуальних конфліктів ХХ ст. Отже, міф, якому випадає роль утверджувати морально-ідейні домінанти сучасного життя, залишається актуальним.
Така нагальна потреба міфологічних інтерпретацій і сприяла появі міфологічного методу, який став у нагоді циклу гуманітарних дисциплін: антропології, етнографії, фольклористиці, мовознавству, літературознавству та ін.
У літературознавстві зокрема міфокритика виявилась корисною для розвязання значної кількості суперечливих питань. Усвідомлення художніх закономірностей створення образів і застосування сюжетів у національній літературі з позицій міфокритичної теорії полегшує розуміння усталеної національної естетичної традиції. Логічне порівняння художніх форм з відповідними міфологічними першоосновами дозволяє знайти чимало вірогідних рішень проблем успадкування і трансформації мотивів і образів у загальному контексті літератури; виявлення загальновживаних архетипних моделей, що є традиційними функціональними елементами багатьох літератур, допомагає окреслити специфіку їх вживаності і особливості вияву, а також співвіднесеність загального та індивідуального в системі “архетип-митець”.
Утвердження позицій нової методології в літературознавстві відбулось опосередковано – через антропологію. Заслуга перенесення методу в літературознавство належить англійській критичній школі, яка в історії літературної критики здобула назву “кембриджська”.
Кембриджська школа в історії західної літературної критики стала явищем не тривалим (час існування вимірюється лише кількома десятиліттями), але значним, оскільки всі дничі положення, якими послуговується міфологічна критика, були закладені саме представниками цієї школи.
Кембриджські міфокритики внесли нове розуміння у внутрішній зміст і функції феномена міфу, поставивши дослідження творів мистецтва на міфологічну основу; запровадили спробу вивести всі відомі жанри художньої літератури і мистецтва з єдиного прадавнього джерела духовного спадку людства – ритуально-міфологічного аналогу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: КЕМБРИДЖСЬКА ШКОЛА В ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВІ АНГЛІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок