Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДВОВИМІРНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗРАХУНКУ РУХУ РІДИНИ У ВУЗЛАХ РОЗГАЛУЖЕННЯ ВІДКРИТИХ ПОТОКІВ

ДВОВИМІРНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗРАХУНКУ РУХУ РІДИНИ У ВУЗЛАХ РОЗГАЛУЖЕННЯ ВІДКРИТИХ ПОТОКІВ

Назва:
ДВОВИМІРНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗРАХУНКУ РУХУ РІДИНИ У ВУЗЛАХ РОЗГАЛУЖЕННЯ ВІДКРИТИХ ПОТОКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
 
УДК 532.5: 627.13
Рутковська Інесса Анатоліївна
ДВОВИМІРНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ
ТА МЕТОД РОЗРАХУНКУ РУХУ РІДИНИ У ВУЗЛАХ РОЗГАЛУЖЕННЯ ВІДКРИТИХ ПОТОКІВ
Спеціальність 01.02.05 – Механіка рідини, газу та плазми
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі будівництва та експлуатації доріг Українського транспортного університету Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник - Заслужений діяч науки і техніки України, Лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор Большаков Валерій Олексійович завідувач кафедри мостів та тунелів Українського транспортного університету.
Офіційні опоненти - Доктор технічних наук, старший науковий співробітник Ткачук Сергій Григорович професор кафедри “Інформатика” Київського національного університету культури та мистецтв Міністерства культури і мистецтв України.
Кандидат технічних наук, доцент Цивін МихайлоНаумович завідувач кафедри “Інформатика та обчислювальна техніка” Інституту підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів харчової та переробної промисловості України Укрхарчопрому України, м.Київ.
Провідна установа - Інститут гідромеханіки Національної академії наук України, м.Київ.
Захист відбудеться “19” червня 2000р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.002.09 Національного технічного університету України “КПІ”, м.Київ-56, пр.Перемоги, 37 за адресою: м.Київ, вул.Політехнічна, 6, ауд.307.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”, м.Київ-56, пр.Перемоги, 37.
Автореферат розісланий “19” травня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коньшин В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. У річкових потоках під впливом причин топографічного, геологічного або інженерного характеру досить часто мають місце випадки розгалуження відкритих потоків, тобто їх злиття і поділ.
Питання злиття та поділу потоків мають широке застосування у практиці: при влаштуванні водозабірних споруд та мостових переходів із заплавними мостами; у місцях з'єднання і розділення різноманітних штучних іригаційних споруд; в місцях впуску і випуску ставків-охолодників та в інших випадках.
Явища злиття і поділу вносять істотні зміни в гідродинамічну структуру потоку, що призводить до появи значних водоворотних ділянок, викривлення потоку в плані, розвитку поперечної циркуляції, зміни рівня вільної поверхні у вузлі, та, як наслідок, до небажаних деформацій, що порушують нормальну експлуатацію споруд.
В даний час у практиці водогосподарчого будівництва в місцях розгалуження природних і штучних водотоків в основному використовуються сполучення їх у вигляді дюкерів і акведуків, будівництво й експлуатація яких потребує достатньо великого вкладення матеріальних ресурсів. Рідше сполучення виконуються у вигляді вузла відкритого перетинання, що значно вигідніше з економічної точки зору. Проте неврахування гідравлічного режиму і деформацій потоків, що з'єднуються або розділяються, за свідченням експлуатаційних служб, так само веде до значних матеріальних витрат.
Ці обставини висувають наукову задачу розробки методики розрахунку вузлів злиття і поділу відкритих потоків на основі двовимірної моделі руху рідини з використанням як замикаючої двопараметричної моделі турбулентності з метою подальшого прогнозу можливих руслових деформацій та призначення заходів щодо зниження їх негативного впливу на споруди.
Існуючі методи розрахунку у своїй більшості базуються на одновимірних моделях руху рідини, що значно схематизує всі процеси та явища. Детальний же розрахунок тривимірних течій дуже ускладнений через невирішеність проблеми турбулентності в цілому, нелінійність рівнянь усередненого тривимірного турбулентного руху рідини та ін. Розробка ж двовимірної математичної моделі та методу її реалізації є дуже перспективною науковою задачею, вирішення якої дозволить згодом перейти до вирішення задачі в тривимірній постановці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ДВОВИМІРНА МАТЕМАТИЧНА МОДЕЛЬ ТА МЕТОД РОЗРАХУНКУ РУХУ РІДИНИ У ВУЗЛАХ РОЗГАЛУЖЕННЯ ВІДКРИТИХ ПОТОКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок