Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією.

Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією.

Назва:
Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Лозовська Юлія Валеріївна
УДК 611.018.1. 611.018.7.
Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією.
03.00.11 - цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі цитофізіології біологічного факультету
Київського національного університету імені Тараса Шевченка
та Українській спеціалізованій лікарні ОХМАТДИТ.
Науковий керівник –доктор біологічних наук, професор
Рибальченко Володимир Корнійович
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
завідувач відділу цитофізіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Шахбазов Валерій Гайович,
Харківський національний університет ім.В.Н.Каразіна,
завідувач кафедри генетики та цитології;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник
Білько Надія Михайлівна
Національний університет"Києво-Могилянська Академія",
професор кафедри біології
Провідна установа: Національний аграрний університет Кабінету Міністрів
України, Київ.
Захист відбудеться ” 24 вересня “ 2003 року о ” 14 “ годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.38 Київського національного
університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03022, Київ-22,
пр.акад. Глушкова, 2, ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, Київ, вул. Володимирська, 64,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського
національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, Київ,
вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий ” 13“ серпня 2003 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Цимбалюк О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Дослідження цитологічної реактивності за допомогою зручних та безкровних методів є цінним напрямком в оцінці функціонального стану організму людини [Luke et al, 1992; Inagaki et al, 2001]. За результатами цитологічних досліджень відомо, що інтерфазне ядро клітин слизової оболонки порожнини рота є високочутливим індикатором змін гомеостазу організму [Wensten, 1992; Ганина, 2000; Жулева и соавт., 2000 ]. Є всі підстави вважати, що при розвитку патологічного процесу (незалежно від його генезу ) в організмі людини відбуваються зміни функціонального стану клітин букального епітелію, що відображається на структурі хроматину інтерфазних ядер. Встановлені зміни геному соматичних клітин букального епітелію при онкологічних захворюваннях Boilikas, 1992; Бородай, 2000; Rosario et al, 2001], показано кореляційну залежність морфологічних параметрів інтерфазних ядер букального епітелію з гормональним статусом жінки Герасимов, 1996; Pattor et al, 1998; Бондаренко, 1998; Coleman, 2001, висвітлено зміни морфології інтерфазних ядер у людей з загальносоматичними патологіями Танько и соавт., 1989; Хусаинова и соавт., 1997; та ін.
Відомим є той факт, що онкологи у своїй роботі широко використовують цитологічні дослідження клітин букального епітелію Boulikas et al, 1992; Palcic et al, 1994; Бородай, 2001. Такій підхід дає можливість раннього виявлення онкологічних захворювань та оцінити характер розвитку злоякісного процесу за змінами, що відбувається у клітинах букального епітелію За даними деяких авторів відмічено, що одні й ті ж самі зміни інтерфазних ядер букального епітелію можуть зустрічатися при різноманітних функціональних та органічних ураженнях систем організму Канатова и соавт., 1982 ].
Малодослідженою залишається проблема аналізу особливості морфології інтерфазних ядер букального епітелію у людей з соматичними патологіями у динаміці захворювання: на початку захворювання, на етапі загострення хвороби та одужанні. Це пояснює недостатність використання дослідження клітин слизової оболонки порожнини рота клініцистами загального профілю у своїй практиці.
Саме тому, виявлення морфологічних особливостей інтерфазних ядер букального епітелію у людей з гормональними порушеннями та соматичними захворюваннями з урахуванням статевих та вікових відмінностей і стадії захворювання є актуальним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Морфологічні особливості інтерфазних ядер букального епітелію у людей з дисгормональними порушеннями і загальносоматичною патологією, пов'язаною з інтоксикацією.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок