Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ЗНАКОВИХ СТРУКТУР (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ КУЛЬТУРИ)

МОДЕЛЮВАННЯ ЗНАКОВИХ СТРУКТУР (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ КУЛЬТУРИ)

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ЗНАКОВИХ СТРУКТУР (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ КУЛЬТУРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,08 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського
Коротченко Юлія Михайлівна
УДК 165.212:001
МОДЕЛЮВАННЯ ЗНАКОВИХ СТРУКТУР
(НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ КУЛЬТУРИ)
09.00.01 – онтологія, гносеологія, феноменологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2003


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі соціальної філософії Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор філософських наук,
Ніколко Володимир Миколайович,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, професор
кафедри філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук,
Чуйко Вадим Леонідович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор
кафедри філософії і методології науки
філософського факультету;
доктор філософських наук,
Оконська Надія Борисівна,
Севастопольський національний
технічний університет, професор
кафедри філософських та соціальних наук
Провідна установа – Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться “ 24 ” грудня 2003р. о 14.00 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, просп. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий “ 19 ” листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Кремінський О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми дослідження. В умовах світу, що постійно змінюється, трансформації всіляких систем цінностей, ідеологічних установок, стандартів раціонального збагнення світу набувають особливої важливості дослідження основних вимірювань, стержневих характеристик духовного життя, властивих в тому числі полярним його виявам - науці і культурі. У зв'язку з цим інтерес до теми, заявленої в назві дисертації, природний: з одного боку, це фундаментальна, академічна тема, пов'язана з пошуком основ і методів вивчення універсальних характеристик культури людей, а з іншого - можливість досліджувати те, без чого життя сучасної людини не можна уявити, те, завдяки чому ми пам'ятаємо і знаємо про самих себе, а саме - знаки і тексти.
Крім того, є ще одна обставина, що примушує говорити про вищеокреслену проблематику. Мається на увазі включення до сфери систематичного методологічного аналізу явищ, які раніше в основному визначалися метафорично, як ніколи “до кінця” не пізнавані, як втілення деяких міфологем тощо. Така орієнтація характеризує те, що М. Мамардашвілі назвав некласичним ідеалом раціональності. Виявилося, що такого роду феномени можуть досліджуватися досить жорсткими методами: в формальній логіці виявляються некласичні системи, близькі до природної мови і епістемічної практики, у сферу точного аналізу попадають явища культури, наприклад, театр, для якого Ж.-А. Греймасом було запропоновано формальні моделі, які проясняють способи театрального розчленовування світу, поетичний текст, структура якого може бути описана в тому числі і із залученням математичних понять фінітності і трансфінітності, як це зробила вже в руслі постструктуралізму Ю. Крістева тощо.
Не менш актуальною є й задача дослідження основ культурної цілісності сучасного українського суспільства. Занурення України в світовий культурний простір вимагає модернізації наявних засад культури, в тому числі й знакових. Для цих цілей найбільш оптимальною уявляється синтаксна модель знакових явищ сучасної культури, основи якої закладаються в пропонованій дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота враховує положення національної програми України “Освіта”. Дисертація виконана відповідно до комплексної теми кафедри соціальної філософії Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського “Громадське суспільство та специфіка його становлення у Криму (державна реєстрація теми: № 0102V001652).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ЗНАКОВИХ СТРУКТУР (НА МАТЕРІАЛІ ТЕКСТІВ КУЛЬТУРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок