Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Національні меншини у політичному житті України

Національні меншини у політичному житті України

Назва:
Національні меншини у політичному житті України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,83 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Актуальність теми: Для України, як і для будь-якої поліетнічної держав
и, питання національних меншин є перманентно актуальним


Львівський національний університет
імені Івана Франка
На правах рукопису
ЛУЦИШИН Галина Іванівна
УДК 323.15 (477)
Національні меншини
у політичному житті України
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Львів – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політології філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Романюк Анатолій Семенович,
Львівський національний університет імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор політичних наук, професор
Варзар Іван Михайлович,
Київський національний педагогічний університет
імені М.Драгоманова
 
кандидат філософських наук, доцент
Медвідь Федір Михайлович,
Академія Державної податкової служби України,
м. Ірпінь, Київська обл.
Провідна установа: Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться 30 січня 2003 року о 11.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 35.051.02 при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою:
79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, а. 301
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою:
79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5
Автореферат розісланий 28 грудня 2002 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 35.051.02
доктор політичних наук, професор Денисенко В.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Для України, як і для будь-якої поліетнічної держави, питання національних меншин є перманентно актуальним і потребує постійного вивчення та аналізу. Утворення України як самостійної держави поставило на порядок денний як теоретичне, так і практичне завдання – вироблення власної концепції національної політики. Особливість ситуації полягала в необхідності одночасного пошуку оптимальних шляхів розвитку титульної нації та національних меншин, адже в УРСР, що була складовою Радянського Союзу, українці не були реально титульною нацією. Це виявлялось, зокрема, в мовній політиці, в системі управління, освіти, коли українська мова цілеспрямовано була витіснена російською. Така політика поширювалась і на рідні мови національних груп, що проживали на території УРСР, представники яких все більше втрачали національну ідентифікацію, поповнювали своєрідну синтетичну групу "радянських людей".
Для реалізації своєї політики режим вдавався до масових депортацій. Їх, зокрема, зазнали такі національні групи, що традиційно проживали в Україні як кримські татари, поляки, німці тощо. Уже в перші роки української незалежності розпочались рееміграційні процеси фактичне повернення депортованих з України народів. Водночас відбувається активна міграція з України представників як титульної нації, так і інших етнічних груп. Внаслідок цього внутрішня етнічно-групова структура суттєво змінилася і продовжує змінюватися.
Тема актуалізується і тим, що на сучасному етапі спостерігається зростання ролі національних меншин як важливого політичного фактора внутрідержавних процесів. Підтвердженням цього є створення в Україні політичних партій окремими національними меншинами (росіянами, кримськими татарами) та їх участь у парламентських виборах 2002 р. як самостійних суб’єктів.
Національні меншини політично впливають і на зовнішньополітичну діяльність країни, зокрема, залишаючись об’єктом посиленої уваги урядів і політичних сил, які аналізують і відстоюють позицію своїх співвітчизників за кордоном. Своєю чергою, зовнішньополітичні фактори, зокрема, політика окремих держав і політичних лідерів, з якою ідентифікується та чи інша національна меншина, суттєво впливають на діяльність національних меншин. Проблему національних меншин окремі держави використовують у зовнішній політиці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Національні меншини у політичному житті України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок