Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

Назва:
ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,79 KB
Завантажень:
174
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПОЛІТИЧНИХ
І ЕТНОНАЦІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ДУБАС Олексій Павлович
УДК 32.019.5
ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ
Спеціальність 23.00.02 – політичні інститути та процеси
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі етнополітології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Науковий керівник –
доктор політичних наук, професор
ГОРБАТЕНКО Володимир Павлович,
Інститут держави і права ім. В.М.Корецького НАН Украї-ни, завідувач Центру енциклопедичних юридичних видань, провідний науковий співробітник.
Офіційні опоненти:
доктор політичних наук
ЗЕРНЕЦЬКА Ольга Василівна,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат історичних наук, професор
БІЛОУС Василь Стефанович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри політології і соціології
Провідна установа –
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського, кафедра політичних наук.
Захист відбудеться “ 06 ” липня 2004 р. о 1400 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.181.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) політичних наук в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень НАН України: (01011, м Київ, вул. Кутузова, 8).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий “ 04 ” липня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук |
Ю.А. Левенець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Починаючи з другої половини ХХ століття динаміку суспільно-політичного життя людства значною мірою визначає інформаційний розвиток. Глобальні структурно-функціональні зрушення, що пов’язані з його утвердженням в сучасному світі, зумовлюють поширення інформації на всі сфери життєдіяльності сучасної України. У рамках інформаційного суспільства формується так званий соціальний інтелект, який реалізується через інформаційне поле, утворене засобами масової інформації та комунікації. Поряд з цим формується нова соціальна верства, основу якої становлять фахівці, котрі володіють комп’ютерними технологіями, формують інтелектуальний ринок, продукують обмін ідеями та інформацією. Все це забезпечує безперервну циркуляцію нового інтелектуального спілкування у просторі культури, виробництва та суспільного життя.
Зростання ролі та обсягів інформації перебуває в тісному взаємозв’язку з політичною складовою суспільного розвитку. Процес демократизації українського суспільства потребує детального аналізу цінностей, небезпек і реальних можливостей “інформаційної демократії”. Розвиток нових інформаційних технологій та практика їхнього застосування в Україні, з одного боку, таїть у собі небезпеку спотворення суспільної свідомості, але, з іншого, — відкриває широкі можливості для втілення основоположних цінностей громадянського суспільства, зокрема, задіяння через мережу “Інтернет”, електронну пошту та інші сучасні комунікаційні засоби механізмів прямої участі громадян у процесах обговорення важливих політичних проблем, голосування, діяльності електронного уряду з мобільним зворотнім зв’язком, забезпечення адекватних суспільним потребам політичних рішень. Отже, всебічне вивчення можливостей, потреб і специфіки інформаційного розвитку в сучасному світі та в Україні покликане слугувати збереженню національних культурно-політичних особливостей, сприяти зміцненню діалогу культур, підготовки на рівні національної держави відповіді, адекватної викликам і соціальним небезпекам, які таїть у собі глобалізація.
На думку автора, актуальними для дослідження інформаційного розвитку сучасної України є проблеми виявлення реального інтелектуального потенціалу українського суспільства та больових точок його самовідтворення, що значною мірою пов’язано з утвердженням інформаційної незалежності України; з’ясу-вання конструктивних і соціально небезпечних чинників інформації як суспільної цінності та джерела політичної влади; розкриття сутності й особливостей втілення у політичному процесі нових інформаційних технологій; визначення взаємозв’язку інформації з реалізацією суспільної та особистісної свободи; моделювання і прогнозування суспільно-політичної діяльності через розвиток нових засобів масової інформації та комунікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНФОРМАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ У СВІТОВОМУ КОНТЕКСТІ: ПОЛІТОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок