Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В УМОВАХ НЕСТІЙКИХ ПОРІД ПІДОШВИ

ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В УМОВАХ НЕСТІЙКИХ ПОРІД ПІДОШВИ

Назва:
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В УМОВАХ НЕСТІЙКИХ ПОРІД ПІДОШВИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,55 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Особую актуальность в настоящее время приобрела проблема обеспечен
ия устойчивости выработок, от состояния которых зависит бесп


Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
Рязанцев Олександр Петрович
УДК 622.831.3
ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ
В УМОВАХ НЕСТІЙКИХ ПОРІД ПІДОШВИ
Спеціальність 05.15.04 – “Шахтне та підземне будівництво”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету
Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
М’якенький В’ячеслав Валентинович, докторант кафедри будівельних геотехнологій і геомеханіки Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Бузило Володимир Іванович, професор кафедри підземної розробки родовищ корисних копалин Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ)
кандидат технічних наук, доцент
Борщевський Сергій Васильович, докторант кафедри будівництва шахт та підземних споруд Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Провідна установа: Донбаський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра будівельних геотехнологій і гірничих споруд.
Захист відбудеться 28.01. 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.04 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (49027, Україна, м. Дніпропетровськ, просп. К. Маркса, 19)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету (49027, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 19).
Автореферат розісланий 26.12.2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Солодянкін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Збільшення глибини розробки вугільних пластів Донбасу, погіршення гірничо-геологічних і гірничотехнічних умов їхньої розробки сприяють зниженню стійкості капітальних і підготовчих виробок шахт.
На цей час на вугільних шахтах України незадовільний стан гірничих виробок приводить до високих витрат на їхній ремонт і відновлення, при цьому істотно ускладнюються роботи з усього технологічного ланцюга діючого гірничо-видобувного підприємства. Ремонтно-відбудовчим роботам піддаються щорічно від 7 до 15% виробок, витрати досягають величин, порівнянних з вартістю проведення виробок, і, проте, значна їхня частина продовжує залишатися в незадовільному стані.
Аналіз роботи шахтобудівних організацій показує, що нерідко до моменту здачі гірничого підприємства в експлуатацію значна частина виробок вимагає виконання відбудовних робіт, у ряді випадків виробки перекріплюються практично цілком, особливо внаслідок здимання порід підошви. Це приводить до перевитрати кріпильних матеріалів, збільшенню трудовитрат на підготовку нових лав і, як наслідок, збільшенню собівартості вугілля, що згодом видобувається.
Відповідно до цього однією з основних задач, що стоїть перед гірничо видобувними підприємствами, поряд зі збільшенням видобутку вугілля, є зниження його собівартості. Таким чином, наукові дослідження, направленні на комплексне рішення цієї задачі шляхом підвищення стійкості підземних виробок і зниження витрат на виконання трудомістких ремонтних робіт, є актуальними і мають важливе народногосподарське значення.
Робота виконана відповідно до програми науково-дослідних робіт Національного гірничого університету по держбюджетній темі ГП-321 (№ держ. реєстрації 0103U001292).
Ціль роботи полягає в розробці і геомеханічному обґрунтуванні параметрів високоефективного способу боротьби зі здиманням порід підошви на основі сукупності технічних заходів з урахуванням особливостей геологічного складу породного масиву.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОБҐРУНТУВАННЯ ПАРАМЕТРІВ СПОСОБУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТІЙКОСТІ КАПІТАЛЬНИХ ВИРОБОК ВУГІЛЬНИХ ШАХТ В УМОВАХ НЕСТІЙКИХ ПОРІД ПІДОШВИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок