Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИЙ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИЙ СИНТЕЗ БОРИДІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ІОННИХ РОЗПЛАВІВ

ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИЙ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИЙ СИНТЕЗ БОРИДІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ІОННИХ РОЗПЛАВІВ

Назва:
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИЙ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИЙ СИНТЕЗ БОРИДІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ІОННИХ РОЗПЛАВІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,31 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗАГАЛЬНОЇ ТА НЕОРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ
ім. В.І. ВЕРНАДСЬКОГО
Дев'яткін Сергій Володимирович
УДК 541.135.3:546.271+546.821-832+546.882+546.883
ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИЙ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИЙ СИНТЕЗ БОРИДІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ІОННИХ РОЗПЛАВІВ
02.00.05 – електрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор ШАПОВАЛ Віктор Іванович
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України
завідувач відділу високотемпературного
електрохімічного синтезу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук ОМЕЛЬЧУК Анатолій Опанасович,
Інститут загальної та неорганічної хімії
ім. В.І. Вернадського НАН України,
завідувач відділу електрохімії та технології
неорганічних матеріалів
кандидат хімічних наук МУСТЯЦА Олег Никифорович,
Український транспортний університет,
Доцент кафедри дорожно-будівельних матеріалів та хімії
Провідна установа: Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", кафедра технології електрохімічних виробництв
Захист відбудеться 27.06.2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України, 03680, Київ-142, просп. Палладіна, 32/34, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за адресою:.
03680, Київ-142, просп. Палладіна, 32/34
Автореферат розісланий 24.05. 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук Яремчук Г.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний розвиток виробництв пов'язаний з застосуванням нових технологій або вдосконаленням вже існуючих. В основі цих процесів лежить використання нових матеріалів, які істотно відрізняються від традиційно застосовуваних у виробництвах ХХ століття (сталь, алюміній, титан та ін.). Ці матеріали повинні мати ряд властивостей, які випереджають традиційні матеріали за електропровідністю, твердістю, стійкістю в агресивних середовищах та характеризуватися стабільністю цих властивостей при високих температурах. До таких матеріалів відносяться тугоплавкі сполуки. Бориди перехідних металів вирізняє тугоплавкість, окалиностійкість, високі електро- і теплопровідність. Завдяки своїм унікальним властивостям бориди перехідних металів знаходять застосування як зносостійкі, жароміцні, електропровідні матеріали. Наприклад, вони використовуються як катодні захисні покриття в алюмінієвих електролізерах, як труби для перекачування розплавлених металів, як кермети для ядерної техніки та ін. Диборид титану вирізняє висока здатність до поглинання протонів, тому на основі цього матеріалу можна виготовляти захисні покриття для атомних реакторів.
Існує кілька методів синтезу боридів: прямий синтез з елементів; металотермічне відновлення оксидів; синтез в газовій фазі; електроліз розплавів. Метод електротермічного синтезу з розплавів істотно відрізняється від інших методів: синтез проводиться при більш низьких температурах також можливе отримання порошків та покриттів.
Практичне застосування розплавлених солей як реакційного середовища для нанесення покриттів тугоплавких металів та їх сполук на сталь, графіт, нікель вимагає цілеспрямованого підходу до здійснення та керування хімічними й електрохімічними процесами синтезу. З наукової точки зору значний інтерес представляють багатоелектронні процеси, які лежать в основі високотемпературного електрохімічного синтезу. Дослідження в цій галузі відкривають новий розділ в електрохімії. Безпосереднє вивчення таких процесів розпочато близько 25 років тому у відділі високотемпературного електрохімічного синтезу ІЗНХ НАН України під керівництвом член.-кор. НАНУ В.І. Шаповала.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИЙ ЕЛЕКТРОХІМІЧНИЙ СИНТЕЗ БОРИДІВ ПЕРЕХІДНИХ МЕТАЛІВ З ІОННИХ РОЗПЛАВІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок