Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КИСЛОТНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ІОННИХ РОЗЧИННИКІВ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ ЛУЖНИХ ТА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ

КИСЛОТНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ІОННИХ РОЗЧИННИКІВ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ ЛУЖНИХ ТА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ

Назва:
КИСЛОТНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ІОННИХ РОЗЧИННИКІВ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ ЛУЖНИХ ТА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
РЕБРОВА ТЕТЯНА ПАВЛІВНА
УДК 541.45+541.8:143-543.257
КИСЛОТНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ
ІОННИХ РОЗЧИННИКІВ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ
ЛУЖНИХ ТА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ
02.00.04 – Фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Харків – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в інституті монокристалів Національної Академії Наук України (Харків).
Науковий керівник | кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Чергинець Віктор Леонідович,
інститут монокристалів НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти | доктор хімічних наук, професорВ’юник Іван Миколайович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри неорганічної хімії та методики викладання хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Заславський Борис Григорович,
інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа | Інститут фізико-органічної хімії та вуглехімії ім. Л.М.Литвиненка НАН України, відділ спектрохімічних досліджень, м. Донецьк
Захист відбудеться 14.11.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.14 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61 077, Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 7-80).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61 077, Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 13.10.2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради | Чепелєва Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Сучасна хімічна технологія завбачає проведення обробки сировини та різноманітних проміжних продуктів у різних агрегатних станах (твердому, рідкому або газовому). Проте з ряду причин найбільш зручним є застосування різних розчинників. Перш за все, з макроскопічної точки зору, розчинники є ідеальними середовищами для підведення або відведення тепла в ендо- та екзотермічних реакціях. З мікроскопічної точки зору рідини можуть розчиняти тверді, рідкі та газоподібні реагенти з утворенням істинних або колоїдних розчинів, що прискорює процеси синтезу та сприяє підвищенню виходу та якості кінцевих продуктів.
Широке застосування рідкофазних процесів у промисловості стимулює проведення різних теоретичних та прикладних досліджень процесів за участю молекулярних та іонних рідин, останні в більшості випадків є високотемпературними іонними розтопами. Вони широко застосовуються як розчинники або служать вихідним матеріалом для вирощування ряду сцинтиляційних (CsI(Tl), NaI(Tl)) та акустичних (KCl) монокристалів, які широко використовуються. Розтопам притаманний і ряд технологічно важливих особливостей, які вигідно відрізняють їх від молекулярних розчинників. Високі температури розчинів сприяють швидкому перебігу цільових процесів, практично повна дисоціація розчинника на іони, що входять до складу вихідних солей, дозволяє створювати високі щільності струму при електролізі. Відсутність окислювачів дає змогу одержувати з іонних розтопів продукти, які не можуть бути одержані та виділені з водних розчинів (наприклад, лужні та лужноземельні метали, сполуки з проміжною валентністю тощо). З точки зору охорони навколишнього середовища розтоплені солі є особливо зручними як технологічні розчинники, оскільки їх застосування не призводить до накопичення рідких відходів виробництва.
Іонний розчинник істотно впливає на хімічні процеси, що протікають на його тлі за рахунок зв’язування реагентів та проміжних продуктів продуктами іонізації розчинника. Тому знання відповідних характеристик істотно полегшує вибір розчинника для створення оптимальних умов для проведення того чи іншого процесу.
Використання іонних середовищ як вихідних матеріалів для вирощування монокристалів часто пов’язане з розчиненням в них різних активуючих домішок або видалення речовин, що погіршують їх оптичні властивості. До таких домішок у випадку кристалів галогенідів лужних металів відносяться кисеньвміщуючі сполуки, найчастіше, аніонного характеру, які здатні до реакцій з катіонною основою іонного розчинника, яка у цьому випадку виявляє кислотні властивості за Луксом-Флудом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КИСЛОТНІ ВЛАСТИВОСТІ ВИСОКОТЕМПЕРАТУРНИХ ІОННИХ РОЗЧИННИКІВ НА ОСНОВІ ГАЛОГЕНІДІВ ЛУЖНИХ ТА ЛУЖНОЗЕМЕЛЬНИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок