Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Екологічна складова в ціноутворенні на підпрємствах теплоенергетичної галузі Украіни

Екологічна складова в ціноутворенні на підпрємствах теплоенергетичної галузі Украіни

Назва:
Екологічна складова в ціноутворенні на підпрємствах теплоенергетичної галузі Украіни
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,04 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Новосад Валентина Олексіївна
УДК 332.142.6
Екологічна складова в ціноутворенні на підпрємствах теплоенергетичної галузі Украіни
Спеціальність 08.08.01- Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата економічних наук
Суми – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: Кислий В.М. доцент кафедри Сумський державний університет
Офіційні опоненти: Козьменко Сергій Миколайович – доктор економічних наук ,доцент, завідувач кафедри управління і міжнародних економічних відносин Української академії банківської справи НБУ
Козьменко Сергій Миколайович – доктор економічних наук (спеціальність 08.08.01), доцент, завідувач кафедри управління і міжнародних економічних відносин Української академії банківської справи НБУ
Провідна установа Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ методології ціноутворення і регулювання цін, м. Київ
Захист дисертації відбудеться 09.02.2001 р.о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою:
м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: м. Суми, вул. Р.-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий 08.01.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кислий В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Сучасний стан економіки України значною мірою обумовлений кризою енергетичної галузі, для якої характерні: різке підвищення цін на енергоносії, неплатежі за спожиту енергію, напруженість паливно-енергетичного балансу, особливо в осінньо-зимовий період, суттєвий знос енергетичного обладнання, відсутність високоманеврених потужностей на електростанціях, значний негативний вплив на довкілля, недосконалість системи ціноутворення та тарифікації.
Актуальність теми дослідження. З огляду на системну еколого-економічну кризу в енергетиці виникає нагальна потреба в формуванні засад нової енергетичної політики.
Важливим напрямом реформування енергетики є розробка більш досконалих теоретичних та методичних підходів до визначення цін і тарифів на енергію. Окремого вирішення потребує проблема урахування при ціноутворенні екологічного фактору.
Насамперед зазначимо, що невирішеними до кінця в економічній теорії є загальні питання формування дієвого механізму інтерналізації зовнішніх ефектів природокористування. Особливого значення вирішення цих питань набуває в умовах жорсткого державного регулювання енергетичного ринку, коли виникає потреба в визначенні оптимальної величини екологічної складової в цінах і тарифах на енергію.
Потребують подальшого поглиблення та доповнення теоретичні та методичні положення, що пов'язані з обліком і аналізом природоохоронних ( екологічних) витрат. Проблеми обліку і аналізу витрат екологічного спрямування знайшли своє відображення в працях О.Веклич, Т.Дьоміної, М.Долішного, О.Кашенко, Є.Лапіна, Є.Мішеніна, І.Плікус, І.Синякевича, Ю.Туниці та багатьох інших вчених. Однак на сьогодні ми можемо констатувати майже повну відсутність раціональної побудови системи обліку і аналізу екологічних витрат на сучасних промислових підприємствах.
Зокрема, екологічні витрати енергетичних підприємств розпорошуються по окремих статтях собівартості енергії і , таким чином, не можуть бути окремим об'єктом економічного аналізу та управління. Більша частина цих витрат включається до загальновиробничих та загальногосподарських витрат, і розподіляється відповідно до бази розподілу, яка не має нічого спільного з екологічними витратами, оскільки їх величина залежить, насамперед, від обсягу,. токсичності, технології знешкодження викидів, особливостей і досконалості природоохоронної роботи на підприємствах. Одже існує нагальна потреба в повному і адекватному відбитті природоохоронної (екологічної) діяльності в процесі економічного аналізу і обліку виробничих витрат, шляхом повного і всебічного урахування екологічної складової.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Екологічна складова в ціноутворенні на підпрємствах теплоенергетичної галузі Украіни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок