Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАНИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАДАЧ ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

ГРАНИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАДАЧ ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

Назва:
ГРАНИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАДАЧ ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,29 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Дніпропетровський національний університет
Рудянова Тетяна Миколаївна
УДК 517.9
ГРАНИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАДАЧ ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ
01.05.01—теоретичні основи інформатики та кібернетики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ - 2001Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному технічному університеті залізничного транспорту Міністерства транспорту України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук, доцент КОГУТ Петро Ілліч, завідувач кафедри прикладної математики Дніпропетровського державного технічного університету залізничного транспорту
Офіційні опоненти:
доцент, доктор фізико-математичних наук, Плотніков Андрій Вікторович, Одеська державна академія будівництва і архітектури, завідувач кафедри прикладної обчислювальної математики і систем автоматизованого проектування робіт;
доцент, кандидат фізико-математичних наук, Бурдюк Володимир Якович - Дніпропетровський національний університет, кафедри обчислювальної математики та математичної кібернетики, доцент.
Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова, відділ методів розв'язування складних задач оптимізації, НАН України, м. Київ
 
Захист відбудеться "1" червня 2001 p. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49044, м. Дніпропетровськ, просп. К.Маркса, 35, корп. 3, ауд.42.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий,13.
Автореферат розісланий "28" квітня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Турчина В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, теорія та методи розв'язання задач багатокритеріальної оптимізації є одним із тих розділів сучасної теорії екстремальних задач, який інтенсивно розвивається в останні десятиріччя. Дослідженню проблем векторної оптимізації та пошуку ефективних методів їх розв'язання присвячено надзвичайно багато літератури. Завдяки багатогранності вимог, які повсякчас висуваються до результатів народногосподарської діяльності, багатокритеріальні задачі є одними з основних в економічних застосуваннях. Вперше проблема багатокритеріальної векторної оптимізації була поставлена італійським економістом В. Парето при математичному дослідженні процесів товарообміну. Не випадково саме в рамках економіко-математичної теорії сформулювалося ключове для проблеми багатокритеріального вибору поняття Парето - оптимальності, яке лежить в основі сучасних уявлень про економічну ефективність. У подальшому інтерес до проблеми векторної оптимізації значно посилився у зв'язку з широким впровадженням обчислювальної техніки. Проте дослідження реальних об'єктів, як правило, базується на використанні ідеалізованих математичних моделей, які, в свою чергу, можуть залежати від деяких "малих" параметрів . Ця залежність може бути обумовлена різними причинами: нечіткість у постановці задачі, наявність неконтрольованих малих збурень, моделювання процесів у суттєво неоднорідних середовищах. Як правило, обчислювальні методи в дослідженні такого класу оптимізаційних задач стають непридатними при "малих" значеннях . Проте, з точки зору практичних застосувань, на етапі оптимального проектування таких систем за багатьма критеріями важливо вміти визначити їх поведінку при і побудувати в певному розумінні граничну задачу оптимального проектування, тобто ввести поняття граничного переходу на такій множині об'єктів, як задачі векторної оптимізації. Зауважимо, що наведена постановка досліджень аналогічна класичній проблематиці теорії усереднення задач умовної мінімізації (див., напр., роботи Н. Attouch, G. Dal Maso, G. Buttazzo, В.В.Жикова, П.І. Когута). Проте наявність в задачі критерію у вигляді відображення із значеннями у векторному топологічному просторі робить неможливим пряме перенесення відомих "однокритеріальних" результатів. Аналіз доступних публікацій дозволяє зробити такий висновок: в галузі теорії задач векторної оптимізації граничний перехід за наведеною нижче постановкою не розглядався.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ГРАНИЧНИЙ АНАЛІЗ ЗАДАЧ ВЕКТОРНОЇ ОПТИМІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок