Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ МАЛОЕФЕКТИВНИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ДО РИНКОВИХ УМОВ

ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ МАЛОЕФЕКТИВНИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ДО РИНКОВИХ УМОВ

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ МАЛОЕФЕКТИВНИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ДО РИНКОВИХ УМОВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
342
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 622.272.8:658.012
Чмихун Володимир Олександрович
ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ МАЛОЕФЕКТИВНИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ДО РИНКОВИХ УМОВ
Спеціальність 08.06.01 – “Економіка, організація і управління
підприємствами”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі менеджменту Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Саллі Володимир Ілліч,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), завідувач кафедри менеджменту, заслужений працівник народної освіти України
Офіційні опоненти: доктор економічних наук
Кабанов Анатолій Іванович,
заступник директора з наукової роботи підприємства “Відділ вугілля, горючих сланців та торфу Академії гірничих наук України” (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент
Дідик Людмила Михайлівна,
Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри економічного аналізу і фінансів
Провідна установа: Криворізький технічний університет, Міністерства освіти і науки України, кафедра обліку, аудиту та фінансового аналізу (м. Кривий Ріг)
Захист відбудеться “18” лютого 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.080.01 при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м.Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49027, м. Дніпропетровськ, проспект К.Маркса, 19.
Автореферат розісланий “ 17 ” січня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.080.01
канд. екон. наук, доцент О.П. Грідін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах існуючого дефіциту вугілля в Україні, робота, що проводиться з реструктуризації галузі найближчим часом може призвести до закриття вкрай збиткових шахт, більшість з яких видобувають коксове вугілля й антрацити. Сумарна виробнича потужність шахт, які намічені до закриття або працюють малоефективно, становить понад 20 млн. т вугілля на рік, із них на частку глибоких шахт з крутими пластами припадає 20% або 2,5 млн.т коксівного вугілля вищої якості марок К,Ж і ПС, поповнити дефіцит яких не виявляється можливим ні вітчизняними виробниками, ні за імпортом.
Теперішня політика ставить шахти, що працюють з низьким ступенем ефективності (а таких шахт більшість), по суті, в умови самовиживання, а це призводить до неминучої самоліквідації шахт у Центральному, Торезько-Сніжнянському, Кадієвському та інших районах Донбасу. Природно, виникає питання про межу такого виживання з позицій держави та позицій нового власника шахт, якщо він з’явився. Звісно, цей термін залежить від стану шахт і встановлюється індивідуально за комплексним критерієм.
Питання, пов’язані з моделюванням параметрів гірничих підприємств, розвитком і підтримкою потужності шахтного фонду, привертали увагу багатьох дослідників, серед них такі, як Амоша А.І., Астахов А.С., Бурчаков А.С., Бабокін І.А., Галушко О.С., Дідик Л.М., Кабанов А.І., Майзель Л.Л., Райхель Б.Л., Резниченко С.С., Решетілова Т.Б., Саллі В.І. та ін.
Однак до цього часу відсутній надійний механізм формування системи адресного інвестування шахт і економічної оцінки регіону з неперспективним шахтним фондом. Вирішенню цієї актуальної задачі і присвячена дисертаційна робота.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Елементи дисертації знайшли своє відображення в науково-дослідній роботі кафедри менеджменту Національного гірничого університету за темами „Розробка та обґрунтування методів оцінки економічної надійності та інвестиційної привабливості вугільних шахт” (№ держреєстрації 0103U001287) і „Розробка та обґрунтування методів оцінки економічного стану шахт в умовах реструктуризації та механізму визначення збалансованої ціни на вугілля та оптимального розподілу дотацій за специфікою окремих регіонів Донбасу” (№ держреєстрації 0104U002025).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ МОЖЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ МАЛОЕФЕКТИВНИХ ВУГІЛЬНИХ ШАХТ ДО РИНКОВИХ УМОВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок