Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАПОБІГАННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОМУ КУЛЬТИВУВАННЮ НАРКОТИКОВМІСНИХ РОСЛИН

ЗАПОБІГАННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОМУ КУЛЬТИВУВАННЮ НАРКОТИКОВМІСНИХ РОСЛИН

Назва:
ЗАПОБІГАННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОМУ КУЛЬТИВУВАННЮ НАРКОТИКОВМІСНИХ РОСЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,50 KB
Завантажень:
402
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ АДВОКАТУРИ УКРАЇНИ
БАБЕНКО АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 343.575:343.976
ЗАПОБІГАННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
НЕЗАКОННОМУ КУЛЬТИВУВАННЮ НАРКОТИКОВМІСНИХ РОСЛИН
Спеціальність 12.00.08. – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2007


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Донецькому юридичному інституті Луганського державного університету внутрішніх справ
Науковий керівник:
кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник
Женунтій Володимир Іванович, Київський регіональний центр
Академії правових наук України, головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Музика Анатолій Ананійович,
Державний науково-дослідний інститут МВС України, головний
науковий співробітник
кандидат юридичних наук, доцент Юзікова Наталія Семенівна,
Дніпропетровський національний університет,
завідуюча кафедрою кримінального права та процесу
Провідна установа:
Київський національний університет внутрішніх справ, м. Київ
Захист відбудеться „5” _червня__2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.122.01 в Академії адвокатури України (01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Академії адвокатури України за адресою: 01032, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 27.
Автореферат розісланий „4” травня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П. Кучинська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Поширення наркоманії в Україні останнім часом набуває рис великомасштабного асоціального явища, яке спричинює руйнування фізичного і морального здоров’я нації, її генофонду, правопорядку, інтелектуального та економічного потенціалу суспільства. Ситуація ускладнюється наявністю власної сировинної бази наркотиків рослинного походження.
За кримінально-правовою статистикою МВС протягом 2000-2005 рр. з незаконного обігу наркотиків в Україні у переважній більшості вилучалися вироби з маку або конопель. Так, у 2000 р. було вилучено 26, 1 т різних наркотичних засобів (питома вага наркотиків рослинного походження становила 98 %), у 2001 р. – 29 т (94%), протягом 2002-2005 років цей показник у середньому дорювнював 99%. Отже, середній показник вилучених із незаконного обігу наркотичних засобів рослинного походження протягом 2000-2005 рр. становив близько 97,5 %.
Незаконне культивування наркотиковмісних рослин в Україні перетворилося на один з домінуючих видів сільської злочинності, що характеризується високим рівнем латентності та значним впливом на наркотизацію суспільства. Суспільна небезпечність такої діяльності визначається багатьма факторами. По-перше, у загальній кількості злочинів, вчинюваних в Україні, питома вага таких, що мають місце у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, перевищує 13,4%, а незаконний посів або вирощування наркотиковмісних рослин є першою стадією незаконного обігу наркотиків рослинного походження (виробництва, перевезення, збуту, придбання тощо) і тому виступає головною передумовою існування переважної його частини; по-друге, у загальній структурі наркозлочинів цей вид протиправної діяльності посідає одну з трьох домінуючих позицій (за 2005 р. у сфері незаконного обігу наркотиків за ознаками ст. 309 КК України зареєстровано 35410 випадків (54,46%), за ст. 307 КК України – 18046 (27,75%), за ст. 310 КК України – 5228 (8,04%)); по-третє, загальна кількість та питома вага злочинів, що вчиняються з метою здобування коштів на придбання наркотичних засобів, і таких, що вчинені у стані наркотичного сп’яніння є дуже високими (лише у 2005 р. наркомани та особи в стані наркотичного сп’яніння вчинили понад 16 тис. злочинів), тобто незаконне культивування наркотиковмісних рослин безпосередньо впливає на криміногенну ситуацію в Україні.
Розповсюдженість незаконного культивування наркотиковмісних рослин зумовлює інші негативні явища: збільшується кількість організованих злочинних груп, що спеціалізуються на постачанні з сільської місцевості до великих промислових та обласних центрів наркотичної сировини з подальшим її збутом; зростає кількість злочинів, вчинених у сфері незаконного обігу наркотиків рослинного походження; спостерігається значне збільшення споживачів наркотичних засобів, вироблених із снотворного маку та конопель тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЗАПОБІГАННЯ ОРГАНАМИ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НЕЗАКОННОМУ КУЛЬТИВУВАННЮ НАРКОТИКОВМІСНИХ РОСЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок