Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,12 KB
Завантажень:
353
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ЛЯХОВИЧ Галина Іванівна

УДК:338.22:304.4
ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ
ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ
В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ
25.00.02 - механізми державного управління
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при
Президентові України.
Науковий керівник - доктор наук з державного управління, професор
РОЗПУТЕНКО Іван Васильович,
проректор-директор Інституту підвищення
кваліфікації керівних кадрів Національної академії
державного управління при Президентові України.
 
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-
кореспондент НАН України
ЛІБАНОВА Елла Марленівна,
науковий консультант Президента України;
кандидат наук з державного управління
БОНДАРЧУК Ігор Володимирович,
заступник Виконавчого секретаря
Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Провідна установа - Київський національний економічний університет,
кафедра макроекономіки та державного управління,
м.Київ.
Захист відбудеться 15 квітня 2004 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
Автореферат розісланий “ 12” березня 2004 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В. К. Майборода


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення нової соціально-економічної системи, заснованої на ринкових відносинах, безпосередньо пов’язане з реформуванням існуючої соціальної політики і соціального управління. Досить часто в теорії і практиці проблема формування нової соціальної політики визначається виключно як заходи щодо соціального захисту окремих категорій населення (пенсіонерів, інвалідів, студентів, багатодітних сімей і т.д.). Такий підхід, як правило, мотивується тим, що в умовах ринку кожна працездатна людина повинна індивідуальними зусиллями забезпечити добробут своєї сім’ї та її соціальну захищеність.
Однак світовий досвід переконує, що така система матеріального самозабезпечення не створюється автоматично, довільно. Для її появи та функціонування необхідні певні макроекономічні передумови (фінансово-економічні підстави), які б зачіпали інтереси всіх членів суспільства, його соціальних груп. У розвинутих країнах світу створенню сприятливих передумов для матеріального самозабезпечення працездатних приділяється велика увага.
Незважаючи на зменшення ступеня втручання держави в регулювання соціально-економічних процесів, у переважній більшості країн з ринковою економікою діють гарантії в галузі доходів, створенні розгалуженої мережі банку робочих місць, функціонують державні системи регулювання зайнятості, підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації кадрів, стимулюється професійна і територіальна мобільність населення, застосовуються інші інструменти соціального захисту населення.
Перед Україною на цьому напрямі стоїть масштабне й складне завдання: реформувати універсальну за своїм характером і патерналістську за змістом соціальну сферу, перетворивши її в ефективний сектор ринкової економіки, стимул прискорення економічного розвитку.
Найважливішим стратегічним пріоритетом державної політики були й залишаються стабілізація та підвищення рівня життя населення України.
Вивчення фундаментальних управлінських, соціально-економічних питань знайшло своє відображення в працях В.Бакуменка, П.Гайдуцького, В.Князєва, В.Лугового, В.Майбороди, Н.Нижник, В.Яценка та ін.
Соціальні аспекти економічного зростання останнім часом грунтовно досліджуються В.Геєцем, Е.Лібановою, В.Новіковим, О.Палій, В.Скуратів-ським та ін. За таких умов, проблема формування фінансово-економічних підстав реалізації соціальної політики в Україні набуває особливого звучання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ФІНАНСОВІ МЕХАНІЗМИ ЗДІЙСНЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ В ПЕРЕХІДНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок