Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАЦІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ У ТЕКСТАХ СУЧАСНИХ ХОРВАТСЬКИХ ГАЗЕТ

ТРАНСФОРМАЦІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ У ТЕКСТАХ СУЧАСНИХ ХОРВАТСЬКИХ ГАЗЕТ

Назва:
ТРАНСФОРМАЦІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ У ТЕКСТАХ СУЧАСНИХ ХОРВАТСЬКИХ ГАЗЕТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,13 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України
ХОРОЗ НАТАЛІЯ СТЕПАНІВНА
УДК 811.163.42’06’373.7’364:070
ТРАНСФОРМАЦІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ
У ТЕКСТАХ СУЧАСНИХ ХОРВАТСЬКИХ ГАЗЕТ
10.02.03 – слов’янські мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
філологічних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі слов’янської філології Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник – | доктор філологічних наук, професор
Васильєва Людмила Павлівна,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
професор кафедри слов’янської філології
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, доцент
Стоянова Ельза Петрівна,
Київський славістичний університет,
професор кафедри слов’янської філології
кандидат філологічних наук, професор
Чумак Володимир Васильович,
Інститут мовознавства імені О. О. Потебні НАН України,
старший науковий співробітник
Захист відбудеться “17” червня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.172.01 Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства імені О. О. Потебні НАН України (01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “___” травня 2008 року


Учений секретар
спеціалізованої ради
кандидат філологічних наук Т. Я. Марченко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У мові сучасної хорватської газети спостерігається активне залучення фразеологічних ресурсів до тексту статей і до їх заголовків. Надзвичайно багатогранно і яскраво ця тенденція відображається в суспільно-політичному дискурсі, оскільки тексти суспільно-політичного спрямування найбільш прагматично зорієнтовані, націлені на формування думки читача та здійснення впливу на нього. А фразеологізми фразеологічні одиниці (ФО), особливо ті, що зазнали навмисних трансформацій, мають значний стилістико-прагматичний потенціал, який уміло використовують журналісти.
Інтерес лінгвістів до проблеми трансформацій ФО спостерігається у мовознавстві з 60-х рр. XX ст. Серед українських дослідників трансформованих фразеологічних одиниць (ТФО) в художній літературі зазначимо В.Д.Ужченка, І.С.Гнатюк, Ж.В.Колоїз, О.В.Бойко, Л.Ф.Щербачук. ТФО в українській публі-цистиці вивчали О.І.Андрейченко, Н.І.Кочукова та ін. Ґрунтовні дослідження з цієї теми знаходимо на матеріалі інших мов: німецької (Я.А.Баран, І.Ф.Печериця, Л.М.Болдирева, С.Б.Пташник), англійської (О.В.Кунін, З.А.Павлова, А.С.На-чисчионе, Н.Л.Шадрін, Ю.В.Медведєв), іспанської (Т.В.Цимбалюк, О.В.Мерзлі-кіна), російської (М.М.Шанський, А.М.Бакіна, І.В.Дубинський, В.П.Ковальов, М.П.Волочай, Н.О.Мануйлова), білоруської (І.Я.Лепешев), польської (С.Бомба). Сербсько-хорватські ТФО були предметом вивчення Д.Мршевич-Радович, В.Петрович (розглядала випадки видозмін ФО в мові преси).
Питання трансформацій хорватських ФО не було предметом моно-графічних чи дисертаційних досліджень в українському мовознавстві. У хорватському мовознавстві виявлено лише кілька розвідок учених, де розглянуто поодинокі прийоми трансформації ФО хорватської мови на публіцистичному матеріалі (А.Менац, Б.Ковачевич та М.Михалевич, Ж.Фінк-Арсовські).
Актуальність дисертації визначається спрямованістю сучасних мово-знавчих студій на вивчення трансформацій ФО з функціонального, семантичного і прагматичного поглядів і зумовлюється відсутністю комплексних праць такого спрямування у вітчизняній хорватистиці.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація безпосередньо пов’язана з науково-дослідною проблематикою кафедри слов’ян-ської філології Львівського національного університету імені Івана Франка “Актуальні проблеми слов’янського мовознавства та літературознавства”, де праця виконувалася.
Мета роботи – визначити функціонально-семантичні та прагматичні особливості хорватських ТФО на сторінках газет 1996-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАЦІЇ ФРАЗЕОЛОГІЗМІВ У ТЕКСТАХ СУЧАСНИХ ХОРВАТСЬКИХ ГАЗЕТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок