Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ БАГАТОПРОДУКТОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СИРОВИНИ ЗА КРИТЕРІЄМ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ

ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ БАГАТОПРОДУКТОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СИРОВИНИ ЗА КРИТЕРІЄМ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ

Назва:
ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ БАГАТОПРОДУКТОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СИРОВИНИ ЗА КРИТЕРІЄМ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,64 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КРИВОРІЗЬКИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
УДК 621.001.57:65.012.4
ЛУЦЕНКО ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ
ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ
ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ БАГАТОПРОДУКТОВОЇ
ПЕРЕРОБКИ СИРОВИНИ ЗА КРИТЕРІЄМ
ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ
Спеціальність
05.13.07 – Автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Кривий Ріг - 2007


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі електропостачання та електрозбереження Криворізького технічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант: Лауреат Державної премії України в галузі
науки і техніки, доктор технічних наук, професор
МОРКУН Володимир Станіславович,
начальник науково-дослідної частини
Криворізького технічного університету
Міністерства освіти і науки України,
м. Кривий Ріг.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
УЛЬШИН Віталій Олександрович,
завідувач кафедри комп’ютеризованих систем
Східноукраїнського національного університету
імені Володимира Даля, м. Луганськ.
Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
БОЙКО Віталій Іванович,
Дніпродзержинський державний університет,
завідувач кафедри електроніки та автоматики,
м. Дніпродзержинськ.
доктор технічних наук, професор
КАЧАН Юрій Григорович,
завідувач кафедри енергоменеджменту
Запорізької державної інженерної академії,
м. Запоріжжя.
Провідна установа: Національний гірничий університет, кафедра автоматизації і комп’ютерних систем Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “22” червня 2007 р. о 1030 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.03 при Криворізькому технічному університеті за адресою: 50002, м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37, ф.(0564) .
Із дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Криворізького технічного університету (м. Кривий Ріг, вул. Пушкіна, 37).
Автореферат розіслано “21” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н., доц. М.П.Тиханський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність роботи. У сучасних умовах асортимент виробничої продукції промислових підприємств постійно розширюється, а в ряді галузей промисловості швидко змінюється. Ці процеси супроводжуються зміною вартості сировини, як правило, у бік збільшення, а зростаюча конкуренція змушує шукати шляхи зниження собівартості вихідної продукції.
У цих умовах стрімко зростає роль автоматизованих систем управління (АСУ) технологічними процесами (ТП) багатопродуктової переробки сировини й підвищуються вимоги до їх ефективності. Саме оптимальне управління ТП дає можливість досягти значного приросту продуктивності та конкурентоспроможності виробництва.
Однак поняття “ефективність управління ТП”, на сьогодні, змістовно й математично визначено нечітко. Найчастіше цим поняттям визначається будь-який ефект, що приводить до покращання окремих показників АСУ ТП, як правило, за рахунок погіршення інших, не менш важливих. Оскільки основним напрямком удосконалення управління складними процесами є зниження ресурсоємності та підвищення ефективності технологічних операцій, перспективним можна вважати впровадження АСУ технологічними процесами, які узгоджені та оптимізовані за критерієм ефективності використання ресурсів.
Системний підхід до вирішення завдання ефективного управління нерозривно пов'язаний з узгодженням усіх рівнів АСУ ТП багатопродуктової переробки сировини, зовнішнього джерела сировинної продукції і зовнішнього споживача готової продукції. Імовірнісний характер цих процесів накладає ряд особливостей на побудову структури АСУ ТП, потребує впровадження моделювання ТП і прогнозування, а також підвищення якості інформаційного забезпечення управління.
Як показує практика, автоматизоване управління ТП, оптимізоване за критерієм ефективності використання ресурсів, дозволяє знижувати на 3-4% енерговитрати та на 4-7% собівартість готової продукції, збільшуючи при цьому її виробництво.
Отже, підвищення ефективності автоматизованого управління технологічними процесами за рахунок оптимізації використання ресурсів за умов неповної і нечіткої інформації про об’єкт управління та середовище його функціонування - є науковою проблемою, вирішення якої особливо актуально для економіки України, оскільки дозволяє суттєво знижувати ресурсоємність і собівартість готової продукції та за рахунок цього підвищувати продуктивність, ритмічність і конкурентоспроможність виробництв багатопродуктової переробки сировини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ОПТИМАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ТЕХНОЛОГІЧНИМИ ПРОЦЕСАМИ БАГАТОПРОДУКТОВОЇ ПЕРЕРОБКИ СИРОВИНИ ЗА КРИТЕРІЄМ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок