Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СЛУХО-МОТОРНИХ УЯВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СЛУХО-МОТОРНИХ УЯВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СЛУХО-МОТОРНИХ УЯВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ М.П.ДРАГОМАНОВА
МАТКОВСЬКА Марина Вікторівна
УДК 786.2:373.3.036
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СЛУХО-МОТОРНИХ УЯВЛЕНЬ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ
13.00.02 – теорія та методика навчання музики
і музичного виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Щолокова Ольга Пилипівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, завідувач кафедри гри на
музичних інструментах.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Афанасьєв Юрій Львович,
Інститут культури Київського національного
університету культури і мистецтв, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Реброва Олена Євгеніївна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського, доцент
кафедри музично-інструментальної підготовки.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний
університет імені М. Коцюбинського,
кафедра історії та теорії музики, гри на
музичних інструментах, Міністерство
освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться “10” вересня 2002 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 053.08 у Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “25” червня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Завадська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В Законі України “Про освіту” та “Національній доктрині розвитку освіти України у ХХІ столітті” зазначається, що головна мета шкільної системи освіти полягає у забезпеченні можливостей постійного духовного самовдосконалення особистості, формуванні інтелектуального та культурного потенціалу нації. Мистецтво піднімає на більш високий рівень культуру людських почуттів, пробуджує художньо-естетичні здібності та творчу активність особистості, здійснює специфічний вплив на глибинні процеси внутрішнього світу людини. В умовах відродження національної школи зростає значення музичного навчання й виховання у становленні підростаючого покоління.
Цілеспрямований музичний розвиток здійснюється в різних ланках шкільної освіти, серед яких важливу роль відіграють дитячі музичні школи. Основним видом музичної діяльності в цих навчальних закладах є навчання гри на різних музичних інструментах і, зокрема, на одному з найбільш розповсюджених – фортепіано. Пошуки ефективних шляхів фортепіанного навчання учнів передбачають формування слухо-моторних уявлень як необхідної умови активізації їх виконавської діяльності.
Питання формування слухо-моторних уявлень учнів постійно знаходяться в центрі уваги музикантів-педагогів. На необхідність розвитку слухової уваги наголошували ще Ф.Бузоні, І.Гофман, Ф.Ліст, К.Мартінсен, Л.Моцарт, А.Г.Рубінштейн та М.Г.Рубінштейн, Ф.Шопен, Р.Шуман, виробляючи прийоми технічної раціоналізації звукових уявлень і спрямовуючи увагу виконавців на вдумливе відношення до гри за інструментом.
Важливого значення для теорії слухового виховання і розвитку учнів-піаністів набули роботи німецьких музикантів-педагогів Ф. Лібенштейна, Б.Циглера, Ф. Шмідт-Маритц, та ін., в яких вони виділили питання попереднього, до його реального звучання на клавіатурі, внутрішньо-слухового усвідомлення учнями-піаністами нотного знаку, а також показали органічний взаємозв'язок музично-слухових уявлень з виконавською моторикою, тобто розкрили важливість слухо-моторних зв'язків.
Ці ідеї було розвинуто відомими педагогами-музикантами Г.Беклемішевим, Ф.Блюменфельдом, А.Гольденвейзером, К.Ігумновим, Г.Коганом, Г.Нейгаузом, Г.Прокофьєвим, В.Пухальським, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ РОЗВИТКУ СЛУХО-МОТОРНИХ УЯВЛЕНЬ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ У ПРОЦЕСІ МУЗИЧНОГО НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок